Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Mercedes-AMG GT jako čtyřdveřové kupé

Čtyřdveřové kupé GT je třetí vozidlo vyvinuté ve vlastní režii značky Mercedes-AMG. Kombinuje dynamiku dvoudveřového sportovního vozu AMG GT na závodním okruhu s nejvyšší úrovní praktičnosti pro každodenní provoz a prostorem pro až pět osob.
Vydáno: 20.10.2018
Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé
Mercedes-AMG GT čtyřdveřové kupé Autor: Mercedes-AMG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pod kapotou je motor V8 4,0 litru Biturbo ve dvou verzích s výkonem 430 kW (585 k) nebo 470 kW (639 k) a maximálním točivým momentem 800 N.m, resp. 900 N.m. Kompaktní konstrukce, spontánní reakce, odpovídající hnací síla již v nízkých otáčkách díky uložení turbodmychadel mezi řadami válců („horké vnitřní V“), to vše charakterizuje tento motor. Již tradičně jsou motory u AMG vyráběny manufakturním způsobem „One Man - One Engine“ v Affalterbachu. Dalším motorem je řadový šestiválec (R6) 3,0 litru s výfukovým turbodmychadlem a elektricky poháněným dmychadlem ve dvou verzích s výkonem 270 kW (367 k) nebo 320 kW (435 k) a maximálním točivým momentem 500 N.m, resp. 520 N.m. Generátor EQ-Boost s funkcí spouštěče poskytuje navíc 16 kW (22 k), resp. 250 N.m. Elektrická síť má 48 V a k dispozici je funkce hybridního pohonu, včetně podpory akcelerace, rekuperace kinetické energie, optimalizace zatížení motoru, setrvačné jízdy a opětovného spuštění motoru funkcí ECO Start-Stop. Výkon motoru je přenášen na kola prostřednictvím převodovky AMG SPEEDSHIFT MCT 9G (V8), resp. AMG SPEEDSHIFT TCT 9G (R6). Motor je uložen podélně vpředu, a vůz využívá zcela variabilní pohon všech kol AMG Performance 4MATIC+.

Inteligentní kombinace materiálů s vysokým podílem hliníku a uhlíkových kompozitů zajišťuje nízkou hmotnost, nejvyšší tuhost skeletu karoserie, nejlepší možnou úroveň pasivní bezpečnosti a kvality. Při vývoji byla uplatněna metoda analýz a  simulací, známých z motoristického sportu, a to pro cílené vyztužení skeletu karoserie. Kapota motoru a přední blatníky jsou z hliníku. Zadní stěna interiéru a prohlubeň pro náhradní kolo v zavazadlovém prostoru z uhlíkového kompozitu. Aktivní aerodynamický systém AIRPANEL využívá pohyblivé svislé lamely v předním nárazníku a vícestupňově výsuvný zadní spoiler, což vše vylepšuje aerodynamické vlastnosti.

Šestiválcové verze jsou standardně vybaveny podvozkem AMG RIDE CONTROL s ocelovými pružinami a adaptivními tlumiči. Podvozek AMG RIDE CONTROL+ osmiválcových variant disponuje vícekomorovým vzduchovým odpružením, rovněž v kombinaci s adaptivními tlumiči. Náročné síťové propojení všech systémů a komponentů rovněž přispívá ke zvýšení jízdní dynamiky. Vysokovýkonná brzdová soustava přesvědčí krátkými brzdnými dráhami, citlivým ovládáním a vysokou odolností i při extrémním zatížení.

Jízdní režimy systému AMG DYNAMIC SELECT, „Kluzký povrch“, „Komfort“, „Sport“, „Sport+“ a „Individual“, umožňují širokou škálu nastavení jízdní dynamiky a ovlivňují mimo jiné charakteristiku pedálu plynu, řazení převodovky a nastavení podvozku nebo řízení. AMG GT 63 S 4MATIC+ nabízí kromě toho navíc jízdní režim „RACE“ včetně funkce Drift Mode pro jízdu řízeným smykem, který optimalizuje jízdní vlastnosti na závodním okruhu (na přání také pro všechny ostatní verze modelu AMG GT).

Čtyřdveřové kupé, na první pohled rozpoznatelné jako člen rodiny AMG GT, přebírá svalnaté proporce a expresivním způsobem je rozvíjí. Příď s dlouhou kapotou motoru a dvěma podélnými vybouleními vyzařuje dynamiku. Tvary s konvexními plochami propůjčují čtyřdveřovému modelu AMG GT nadčasovou eleganci, zatímco ladná silueta s nízkou plochou bočních oken poukazuje na sportovní charakter. Sportovní světlomety MULTIBEAM LED a štíhlé zadní svítilny LED včetně dynamických ukazatelů směru ještě více umocňují příslušnost k modelové řadě AMG GT. Interiér čtyřdveřového kupé AMG GT se vyznačuje sportovní atmosférou a pocitem velkorysého prostoru. Futuristickým prvkem jsou inovativní ovládací prvky na displeji na středové konzole. V závislosti na výbavě naleznou na zadních sedadlech čtyřdveřového kupé pohodlí dva nebo tři cestující. Různé stylistické a výbavové pakety pak nabízejí rozsáhlé možnosti individualizace.

Článek je zařazen v: Mercedes-Benz , Mercedes-AMG , čtyřdveřové kupé , Mercedes-AMG GT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama