Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Maximum všeho – to je BMW Concept M8 Gran Coupé

BMW Concept M8 Gran Coupé zosobňuje význam písmene „M“ pro automobilku BMW. Znamená „maximum“, maximum všeho. BMW Concept M8 Gran Coupé ztělesňuje dynamickou dokonalost, ale také nové, ultra-sportovní, extrovertní a výrazně jiné pojetí luxusu značky BMW.
Vydáno: 12.03.2018
BMW Concept M8 Gran Coupé 1
BMW Concept M8 Gran Coupé 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

BMW Concept M8 Gran Coupé má být více než jen luxusním sportovním vozem se čtyřmi dveřmi. Pro BMW symbolizuje nové pojetí luxusu. Má oslovit lidi, kteří hledají něco mimořádného a chtějí vystoupit z davu. V novém provedení přední části konceptu se očividně objevuje tvář nového BMW řady 8, které převezme pomyslnou štafetu nové vlajkové modelové řady BMW. Stejně jako v případě raných kupé značky BMW jsou i zde na masce klasické ledvinky spojeny a tvoří tak celistvý prvek. Přední světlomety jsou umístěny výše než maska chladiče, díky čemuž dvojice ledvinek vypadá umístěna níže, než ve skutečnosti je. Naopak zlaté lemování ledvinek propůjčuje přední části vozu ještě více exkluzivity. Světelná technologie, známá ze závodního vozu M8 GTE, nabízí dynamickou, šestiúhelníkovou interpretaci charakteristické BMW přídě se čtyřmi světlomety a do jejích vnitřních součástí přináší moderního prvky světa závodních vozů a luxusní kvality.

Dlouhý rozvor, dlouhá kapota, plynule se svažující střecha a krátká záď pak u tohoto konceptu vytvářejí elegantní siluetu sportovního kupé. Střecha vozu je vyrobena z uhlíkových kompozitů, což snižuje těžiště vozu jak vizuálně, tak i fakticky. Barva karoserie Salève Vert, jež se v různých světlených podmínkách mění ze zelené na šedavě modrou, vytváří efektní povrchovou kompozici a vhodně ladí se zlatými okenními lištami, charakteristickými M žábrami za předními koly, zlatými brzdovými třmeny, koly z lehké slitiny a M dvojitými koncovkami výfuku.

Zadní část vozu stylisticky rozbíjejí horizontální křivky, čímž umožňují ploše pod zadním spoilerem zachytit více světla a dodávají vozu ještě více vizuální agility. Rozkročený postoj na silnici podtrhují tence tvarované zadní svítilny, situované na vnějších okrajích karoserie. Zprávu o výkonu společně vysílají výrazný zadní difuzor a dvě dvojité koncovky M výfuku.

Vize budoucnosti.
Nový model představuje budoucí podobu BMW řady 8 Gran Coupé a BMW M8 Gran Coupé, která se představí v průběhu roku 2019 a doplní rodinu BMW řady 8.

Článek je zařazen v: BMW , BMW Concept M8 Gran Coupé , budoucnost , elegance , koncept , BMW řady 8 , autosalón , Ženeva
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama