Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Martin Macík ukázal svého Karla

Karel měří 6 950 mm, váží 8 500 kg, má čumák a je to kamion Iveco pro Dakar 2020. Karel má v sobě vše dobré z Franty, vozu Liaz, se kterým Macík úspěšně projel tři předchozí Dakary.
Vydáno: 15.05.2019
Martin Macík s Karlem 1
Martin Macík s Karlem 1 Autor: Big Shock Racing
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zároveň ale přichází s mnoha vylepšeními, která by týmu Big Shock Racing měla pomoci posunout se v nejnáročnějším motoristickém závodě opět o kus dál.

„Karel je tvrdší, s novým tlumením, změnilo se šasi, máme čumák, sedíme za předními koly. Bude se mi trochu jinak řídit a zároveň se změní výhled z kabiny. Zůstává manuální převodovka, stávající motor Iveco a spousta dalších vyzkoušených věcí,“ popisuje Martin Macík. Jeho Karel bude mít 1 100 koní a 4 500 N.m točivého momentu.

Tým vyvíjel svůj nový speciál tři roky. Samotná stavba v sedlčanských dílnách začala loni v září. Mechanici musejí vyjít ze sériového vozu, na kterém však příliš původních dílů nezůstane. „Většina součástek je náš vlastní vývoj, další objednáváme po celém světě,“ popisuje Martin Macík starší, který řídí vývoj nových speciálů. Největším uměním je poskládat všechny části dohromady tak, aby byla zajištěna 100% spolehlivost a nezradil ani poslední šroubek či těsnění.

Karel dostane zabrat

Před Dakarem by měl Martin Macík v novém kamionu najezdit kolem 20 000 tréninkových km. Už teď vyrazí karavana týmu Big Shock Racing do Afriky, kde Karel v tuniské poušti podstoupí drsné zátěžové zkoušky. Ty odhalí případné slabiny, na kterých bude třeba během následujících měsíců ještě zapracovat. Čekají na něj také ostré závody Baja Aragon, Rallye du Maroc nebo Baja Poland.

Článek je zařazen v: Dakar , Rallye Dakar , Dakar 2020 , Macík Martin , kamión , závodní speciál , Karel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama