Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Malá Toyota z Kolína inovuje

Toyota Aygo, vyráběná u nás v Kolíně, tradičně oslovuje zájemce kladoucí důraz na styl, kteří si vůz nekupují k pouhému uspokojení racionálních potřeb. Aygo je díky svému markantnímu vzhledu a jízdním vlastnostem jedním z nejúspěšnějších modelů značky z hlediska schopnosti přilákat nové zákazníky a zájemce od jiných výrobců.
Vydáno: 23.02.2018
Toyota Aygo
Toyota Aygo Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Inovované Aygo, které bude mít premiéru na letošním autosalonu v Ženevě, si zachovalo svůj ikonický podpis v podobě písmene 'X' na čele vozu, avšak původní dvourozměrná grafika byla přepracována do výraznější prostorové podoby. Součástí markantních čelních partií jsou i přepracované sdružené světlomety se zabudovanými světly denního svícení. Orámovaná maska chladiče ve spodní části zdůrazňuje stabilní postoj vozu. Šířku Toyoty akcentují dekory pod světlomety, které mohou být v černém, leskle černém nebo stříbrném provedení. Při pohledu z boku pak trojrozměrné přední partie navazují na nově tvarované kryty zadních skupinových světel. Nové LED světlovodné trubice na zádi propůjčují vozu rafinovaný vzhled a napomáhají k okamžité identifikaci.

Modernizovaná grafika přístrojů sdruženého displeje se vyznačuje výraznějším trojrozměrným zpracováním a novou barvou podsvícení. Pro většinu stupňů výbavy také vznikla nová látka čalounění sedadel.

Tříválec pod kapotou

Tříválec Toyota 998 cm3 DOHC 12v s časováním ventilů VVT-i nyní splňuje požadavky emisní normy Euro 6.2. Modernizovaný agregát přináší ideální vyvážení výkonu a spotřeby paliva s lepším dávkováním točivého momentu za nižších otáček v zájmu vyššího požitku z jízdy v městském provozu. Motor nyní dosahuje max. výkonu 53 kW (72 k) a točivého momentu 93 N.m

Bezpečnost hlídá Toyota Safety Sense

Toyota Safety Sense spojuje různé technologie aktivní bezpečnosti s cílem pomoci předcházet nehodám nebo zmírňovat jejich následky za nejrůznějších dopravních situací. Předkolizní bezpečnostní systém (PCS) při rychlostech přibližně od 10 do 80 km/h rozpoznává vozidla jedoucí vpředu a snižuje riziko nárazu do nich zezadu. Pokud hrozí kolize, systém upozorní řidiče (akusticky i opticky), aby začal brzdit. PCS rovněž zvýší tlak v brzdové soustavě s cílem posílit účinek brzd ve chvíli, kdy řidič sešlápne brzdový pedál. Pokud řidič nereaguje včas, systém PCS začne brzdit automaticky, a sníží tak rychlost jízdy přibližně o 30 km/h, případně vůz zcela zastaví, aby se střetu předešlo, nebo alespoň snížila energie nárazu. Asistent pro jízdu v pruzích (LDA) monitoruje vodorovné pruhy na vozovce a pomáhá zabránit nehodám nebo čelním střetům v důsledku nechtěného opuštění jízdního pruhu. Pokud vůz začne vyjíždět z jízdního pruhu bez použití směrových světel, systém LDA upozorní řidiče akustickou i optickou signalizací.

Článek je zařazen v: Toyota , Aygo , inovace , Kolín
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama