Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Luxus cestování na jakémkoliv povrchu zajistí Rolls-Royce Cullinan

Před třemi roky automobilka Rolls-Royce na stránkách novin The Financial Times oznámila světu, že vytvoří zcela nový vůz se zvýšenou karoserií, který od základu nově definuje způsob luxusního cestování na jakémkoliv povrchu. Od té doby svět netrpělivě čekal na příchod tohoto nového vozu.
Vydáno: 15.02.2018
Rolls-Royce Cullinan
Rolls-Royce Cullinan Autor: Rolls-Royce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A čekání je skoro u konce. Rolls-Royce potvrdil, že nový automobil se bude jmenovat Cullinan. 

„Toto jméno jsme používali jako jméno celého projektu již před několika lety,“ komentuje Torsten Müller-Ötvös, výkonný ředitel Rolls-Royce. „Je to jméno, které se k novému vozu hodí ze všech nejvíce. Cullinan je automobil s jasným zaměřením, jakým je dokonalá kvalita a preciznost, stejně jako vzhled, který dává zcela nový pohled na možnosti opravdového luxusu. Je to podobné jako s diamantem Cullinan, což je největší broušený diamant světa. Také je dokonalý, a současně vyčnívá nad všechno ostatní.“ 

Stejně jako zmíněný diamant, rovněž Rolls-Royce Cullinan prošel svým příběhem. Od žhnoucích pouští Afriky a Středního východu až po mrazivé sněhové pláně za polárním kruhem; od travnatých roklí skotského pohoří Highlands po obrovské kaňony Severní Ameriky. Designéři, inženýři i řemeslníci a umělci společnosti Rolls-Royce vytvořili, otestovali a vyladili k dokonalosti unikátní automobil tak, aby eliminovali všechny možné chyby a zajistili, že se s lehkostí dostane kamkoliv. 

„Inspirací pro nás byly epické procesy trvající mnoho tisíc let, které vytvořily diamant Cullinan. Toto jméno je ztělesněným příslibem mnoha tváří našeho nového automobilu. Řeč je o trvalosti a absolutní pevnosti schopné odolat velkým tlakům; je ztělesněním unikátnosti a vzácnosti, stejně jako průkopnického a dobrodružného ducha. Odkaz Charlese Rollse a inovativnosti sira Henryho Royce je jasně patrný v absolutním luxusu, ať už pojedete kamkoliv. Řečeno zcela jednoduše, jméno Cullinan je dokonalé a oslnivé,“ pokračuje Müller-Ötvös. 

Cullinan je druhým vozem Rolls-Royce postaveným na základě zcela nově vyvinutého hliníkového prostorového rámu „Architecture of Luxury“. 

Článek je zařazen v: Rolls-Royce , Cullinan , diamant , luxus cestování , novinka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama