Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Legenda byla zalita do jantaru. Premiéru nového modelu Mercedes-Benz třídy G provázela v Detroitu unikátní instalace.

Gigantická krychle z více jak 44 tun syntetické pryskyřice zabarvené do jantarova uvěznila vůz třídy G z první produkce pocházející z roku 1979.
Vydáno: 24.01.2018
Mercedes-Benz třída G_unikátní instalace
Mercedes-Benz třída G_unikátní instalace Autor: Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato instalace symbolizuje nadčasovost této off-roadové legendy a odkazuje na přírodní fenomén hmyzu uvězněného v pryskyřici. Stejně jako jejich genetický materiál bylo i DNA prvního vozu třídy G zachováno a předává se z generace na generaci. Tyto geny jsou přítomny i v novém voze třídy G a nesou charakteristické vlastnosti nejdéle prodávané modelové řady Mercedes-Benz, která má i v současnosti úspěch – ikonický design, neotřesitelnou nadřazenost nad terénem a výjimečný komfort.

Mercedes-Benz 280 GE z roku 1979 je v krychli uzavřen v dynamické pozici. Téměř jako by ho pryskyřice pohltila během jízdy, v jeho přirozeném prostředí – stejně jako byl hmyz pohlcen v jantaru před miliony let. Krychle má pět a půl metru na délku, je 2,55 metru široká a 3,1 metru vysoká. Její výroba trvala devadesát dní a bylo na ni použito 44,4 tuny syntetické pryskyřice. Každý den tato kostka rostla o přibližně tři centimetry. Po autosalonu v Detroitu bude tento unikát k vidění i na dalších výstavách.

Článek je zařazen v: Detroit , autosalón , Mercedes-Benz třída G , jantar , unikát
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama