Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kompaktní SUV Volvo XC40 dostane pod kapotu tříválec

Automobilka Volvo Cars představila svůj nový tříválcový motor Drive-E určený pro Volvo XC40.
Vydáno: 19.02.2018
Volvo XC40
Volvo XC40 Autor: VOlvo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nový tříválcový motor Drive-E, který je určený pro Volvo XC40, je prvním tříválcovým agregátem, který společnost za svou 91 let dlouhou historii představila.

Benzinový tříválec 1,5 litru s přímým vstřikováním paliva byl vyvinut přímo automobilkou Volvo na základě stejné modulární platformy jako čtyřválcové motory rodiny Drive-E. Nový tříválcový agregát bude spolupracovat se šestistupňovou převodovkou, přičemž pro něj bude příští rok představena osmistupňová převodovka dostupná na přání.

Nabídka motorů pro Volvo XC40 bude rozšířena také o stávající motory automobilky Volvo – naftový agregát D3 o výkonu 150 koní a benzinovou jednotku T4 disponující výkonem 190 koní. Nový tříválcový motor byl navíc záměrně navržen tak, aby mohl být integrován do plug-in hybridní motorizace Twin Engine. Hybridní pohonné ústrojí bude stejně jako čistě elektrická varianta Volva XC40 představeno později.

Tříválec pro Volvo XC40
Tříválec pro Volvo XC40
Foto: Volvo Cars

Zájemci o Volvo XC40 mohou nyní vybírat z bohatší nabídky úrovní výbavy. Ta zahrnuje základní verzi, varianty Momentum a R-Design, ty byly představeny při uvedení vozu a novou luxusní verzi Inscription. Úroveň výbavy Inscription nabízí kromě možnosti výběru ze stylových kol v 18", 19" nebo 20" provedení také spodní kryty nárazníků, lemování bočních oken, chromovanou masku chladiče a odstíny laků, jež jsou určené speciálně pro tuto variantu. Uvnitř kabiny Inscription najdeme nově navrženou křišťálovou hlavici řadicí páky a atraktivní dřevěné dekorativní obložení interiéru Driftwood, které automobilka Volvo poprvé představila pro středně velké SUV XC60.

Zákazníci mohou pro Volvo XC40 zvolit například také 21" kola z lehké slitiny v černém provedení s výbrusy Diamond Cut, či novou sadu pro stylové provedení exteriéru, která zahrnuje spodní kryty nárazníků z kartáčované nerezové oceli a dvě integrované koncovky výfuku.

Článek je zařazen v: Volvo , XC40 , výbava , nový motor , tříválec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama