Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kompaktní SUV Mitsubishi ASX pro rok 2020

Od uvedení na trh v roce 2009 prodalo Mitsubishi v cca 90 zemích na 1,32 milionu vozů ASX. V současnosti je ASX třetím nejlépe prodávaným modelem této značky. Největšími trhy jsou Severní Amerika, Evropa, Austrálie a Čína.
Vydáno: 22.03.2019
Mitsubishi ASX 2020 1
Mitsubishi ASX 2020 1 Autor: Mitsubishi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mitsubishi ASX - kompaktní SUV pro město

ASX je kompaktní SUV určené především do města, nabízí však univerzální využitelnost, od každodenního dojíždění až po výpravy do neznáma. Díky lehké a kompaktní karoserii v kombinaci s lepším výhledem daným vyšší polohou za volantem dokáže ASX nabídnout výbornou ovladatelnost a intuitivní jízdní vlastnosti.

Pro evropské trhy nabídne ASX pohonnou jednotku 2,0 litru 16v MIVEC v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo bezestupňovým (CVT) ústrojím INVECS-III se šestistupňovým režimem sportovního řazení. Zákazníci mohou volit mezi pohonem předních kol, nebo pohonem 4x4. Za pocitem bezpečí stojí například vyspělá bezpečnostní konstrukce karoserie RISE nebo brzdný systém pro zmírňování následků čelní kolize (FCM).

Výrazná změna designu

Designová koncepce nese označení „Impact and Impulse“. Kultivovaný a originální design vedle robustnosti – typické pro vozy značky Mitsubishi – hlásá výrazný image. Nárazník obepínající předek vozidla vyjadřuje ústřední ochranný tvar, zatímco pravoúhlé vodorovné a svislé křivky masky chladiče a ochranného krytu pod nárazníkem značí pevnost a odolnost. Díky novému stylistickému ztvárnění je kapota hlubší, čímž přispívá k výraznějšímu vzhledu celé přední partie. Charakteristický design vozů Mitsubishi při pohledu zpředu stvrzuje uspořádání LED světel se směrovými a mlhovými světly po krajích nárazníku. ASX používá zadní skupinové LED svítilny v elegantním provedení, které je protaženo napříč celou šířkou vozidla ke zdůraznění široce rozkročeného postoje. Robustní vzezření stvrzuje i provedení ochranného krytu pod nárazníkem.

Vylepšení soustavy SDA

Vylepšený audiosystém SDA (Smartphone-link Display Audio) nyní nabízí pokročilejší funkce konektivity. Úhlopříčka displeje se zvětšila ze 7 na 8 palců. Na obrazovce systému SDA lze nyní přehrávat videa uložená na USB paměťových zařízeních.

Vozy v nejvyšší výbavě standardně nabízejí navigační systém Tom Tom. Po připojením k Internetu přes chytrý telefon jsou nyní k dispozici dopravní informace v reálném čase. Brzy bude k dispozici aplikace využívající informace z rychloměru, počítadla kilometrů a výstražných kontrolek, stejně tak jako další palubní údaje vozidla.  Aplikace bude například kontrolovat zbývající palivo a navede řidiče k nejbližší čerpací stanici; také bude nabízet pokyny k optimální údržbě a prohlídkám.

Autosalon.TV: Mitsubishi ASX_MY 2020
Autosalon.TV: Mitsubishi ASX_MY 2020
Článek je zařazen v: Mitsubishi , Mitsubishi ASX , modelový rok 2020 , autosalon Ženeva
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama