Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kompakt Mercedes-Benz třídy A v nové podobě

Mercedes-Benz třídy A si zachovává mladý a dynamický charakter, zároveň však nabízí ještě více vnitřního prostoru a komfortu než dosud. Nová třída A také přináší do svého segmentu řadu novinek a funkcí, které byly dosud vyhrazeny luxusním vozům.
Vydáno: 17.03.2018
Mercedes-Benz třída A
Mercedes-Benz třída A Autor: Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najdeme zde například zcela nový multimediální systém MBUX – Mercedes-Benz User Experience. Díky tomuto systému dochází k emocionálnímu propojení mezi vozidlem, řidičem a cestujícími. Vůz má schopnost učit se díky umělé inteligenci a vše doplňují možnosti individualizace.

Třída A nabízí nyní v některých jízdních situacích také možnost částečně automatizované jízdy. Nejvyšší úroveň bezpečnosti v tomto segmentu zajišťují rozšířené asistenční systémy. Aktivní tempomat DISTRONIC a aktivní asistent řízení podporují řidiče při udržování bezpečného odstupu a činí řízení ještě komfortnějším. Rychlost jízdy se nyní přizpůsobuje například i v zatáčkách, na křižovatkách nebo kruhových objezdech. Mezi další asistenční systémy patří mj. aktivní asistent pro nouzové zastavení a aktivní asistent pro změnu jízdního pruhu s intuitivně srozumitelnými pokyny. PRE-SAFE PLUS dokáže rozpoznat hrozící kolizi zezadu. Při přetrvávajícím nebezpečí kolize může systém stojící vozidlo před nárazem zezadu zabrzdit, a tím minimalizovat riziko poranění, protože se zmenší síly působící při nárazu na těla cestujících.

Výhradně nové motory

Pod kapotou se budou nacházet nové zážehové čtyřválce 1,4 l s výkonem až 120 kW a točivým momentem až 250 N.m, se systémem deaktivace válců (nejprve v kombinaci s převodovkou 7G-DCT) a inovacemi, mezi něž patří trojúhelníkový tvar hlavy válců, povrchové úpravy NANOSLIDE a Eco-Tough, filtr pevných částic pro zážehové motory a nová dvouspojková převodovka 7G-DCT. Dále nové zážehové čtyřválce o objemu 2,0 l s výkonem až 165 kW, a točivým momentem až 350 N.m se speciálním honováním pracovních ploch válců a proměnným časováním sacích ventilů. Nové vznětové čtyřválce pak mají objem 1,5 l a výkon až 85 kW a točivý moment až 260 N.m. Jsou vybaveny technikou AdBlue, vylepšeným turbodmychadlem, kapalinovým chlazením stlačovaného vzduchu a mají také nižší hmotnost.

Větší jízdní komfort

Rozvor byl prodloužen o 30 mm, v předu je rozchod kol větší o14 mm. Zdokonalen byl podvozek s přední nápravou typu McPherson s hliníkovými příčnými rameny a zadní nápravou s vlečenými rameny spojenými torzně poddajnou příčkou. U verzí 4MATIC a výkonnějších motorů je vzadu čtyřprvková náprava. Vůz může být vybaven také aktivními variabilními tlumiči s elektronickým řízením. Ve spojení se standardně dodávaným voličem jízdních režimů DYNAMIC SELECT (čtyři jízdní režimy) má řidič na výběr mezi komfortně a sportovně orientovanou charakteristikou tlumení. V nabídce najdeme i zdokonalený pohon všech kol 4MATIC s elektromechanicky ovládanou mezinápravovou vícelamelovou spojkou.

Luxusní interiér

Díky avantgardně uspořádané přístrojové desce a panelu přístrojů bez stínítka vzniká jedinečný vnitřní prostor. Dva velké displeje s úhlopříčkou až 10,25 palce splývají pod společným krycím sklem (výjimkou je základní varianta se dvěma 7“ displeji) v širokoúhlý panel přístrojů, který vystupuje z přístrojové desky volně do prostoru. V nabídce je dekorační osvětlení s výběrem 64 barevných odstínů a osvětlené výdechy ventilační soustavy ve stylu vyústění turbíny. Na přání se dodávají kromě vyhřívaných také klimatizovaná sedadla a paket sedadel s nastavitelnými bočními polštáři včetně masážní funkce pro sedadla vpředu.

Nová třída A nabízí větší šířku v úrovni ramen (+9/+22 mm vpředu/vzadu), větší šířku v úrovni loktů (+35/+36 mm), větší výšku stropu nad sedákem (+7/+8 mm) a snadnější nastupování na sedadla vzadu. Zavazadlový prostor je s objemem 370 litrů o 29 litrů větší než u předchůdce a je také lépe využitelný. Díky zmenšené šířce střešních sloupků byl také výrazně vylepšen výhled z vozu.

Článek je zařazen v: Mercedes-Benz , Mercedes-Benz třída A , novinka , autosalón , Ženeva
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama