Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Klasické Mini dostalo pod kapotu elektromotor

Automobilka MINI představí v New Yorku ve světové premiéře výjimečný čistě elektrický vůz Mini Electric.
Vydáno: 28.03.2018
Mini Electric
Mini Electric Autor: Mini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Svět městské elektrické mobility se může brzy těšit na příchod nového modelu. MINI Electric Concept mělo premiéru na frankfurtském autosalonu 2017 a vydláždí cestu pro první čistě elektrický vůz značky, který bude představen v roce 2019 – právě v roce 60. výročí klasického Mini. Plně elektrický sériový model, který je momentálně ve fázi vývoje, bude postaven na bázi třídveřového MINI a začne se vyrábět příští rok v továrně v Oxfordu.

Již v roce 2008 bylo představeno MINI E, postavené na předchůdci současného třídveřového vozu. Vyrobilo se jich přibližně 600 kusů, a ty byly využity k reálným testům v každodenním provozu. Tyto testy hrály klíčovou roli na cestě k vývoji BMW i3. Na cestě k nové éře elektrické mobility už MINI udělalo další krok kupředu. V novém modelu, plug-in hybridním MINI Cooper SE Countryman ALL4 poskytuje kombinace spalovacího motoru s elektrickým pohonem celkový výkon 165 kW/224 k a zajišťuje inteligentní hybridní pohon všech kol. Praktický pětidveřový model, který spadá do segmentu prémiových kompaktních vozů, se cítí jako ryba ve vodě na jakémkoliv povrchu. Pro efektivní akceleraci využívá potenciál obou motorů, přičemž až do rychlosti 125 km/h může jet čistě na elektrický pohon.

Naproti tomu klasické Mini Electric, které bude představeno v New Yorku, zůstane jedinečné. Jako základ posloužil pečlivě zrenovovaný exemplář jednoho z posledních modelů klasického Mini Cooperu. Červený lak karoserie je doplněn o kontrastní bílou střechu a charakteristické pruhy na kapotě se žlutým logem MINI Electric v emblému značky a na středech kol. Okamžitě dostupný výkon elektrického motoru přináší nový rozměr nezaměnitelného motokárového pocitu, který pomohl původní verzi britského minivozu k celosvětové popularitě.

Článek je zařazen v: Mini , Mini Electric , autosalón , New York , elektromobil
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama