Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kia Stinger je opravdové žihadlo. Troufá si i na Audi

Kia už se nebojí. Nový sportovní sedan Stinger má pohon zadních kol, dramatickou karoserii s moderní splývavou zádí, výkon přes 350 koní a ambice potrápit i prémiové rivaly.
Vydáno: 10.01.2017
Kia Stinger je působivý sportovní sedan.
Kia Stinger je působivý sportovní sedan. Autor: KIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Velké pozdvižení vyvolala na autosalonu v Detroitu jihokorejská Kia, když odhalila sebevědomý model Stinger. Místo obvyklé hry na jistotu přináší výrazně sportovní vzhled a odvážně řezané designové linie a pouští se do segmentu, kam si zpravidla troufají jen ti nejlepší. Nezaměnitelný vzhled vznikal ve Frankfurtu a je dílem šéfdesignéra značky Petera Schreyera. Obzvlášť při pohledu zezadu bude jistě pro mnohé velkým překvapením, že tohle je vážně Kia.

Prémiová konstrukce

Vůz je dlouhý 4,8 metru, vysoký pouze 1,4 metru a 1,87 metru široký. Na první pohled působí jako rychlé auto a to bylo také záměrem, přestože jízdní dynamika nemá být na úkor pohodlí. Na trh dorazí nejprve ve dvou provedeních, která se označují Stinger a Stinger GT. První dostane řadový dvoulitrový čtyřválec o výkonu 255 koní a točivém momentu 353 Nm. Verzi GT pak bude pohánět dokonce dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3342 cm³.

Silnější motor zvládne sprint na stovku za 5,1 sekundy a rychlost až 269 km/h, a to díky výkonu celých 365 koní a točivém momentu 510 Nm. Obě verze dostanou v základu osmistupňovou automatickou převodovku a hlavně - pohon zadních kol a mechanický samosvor.

Pro řidiče, které pohon pouze zadních kol nepřitahuje, bude nicméně k dispozici také čtyřkolka. Při jízdě si bude možné vybrat z pěti různých jízdních režimů (Personal, Eco, Comfort, Smart a Sport) a schémat řazení, přičemž měnit se podle podmínek bude také tuhost předních i zadních tlumičů.

Rychle a bezpečně

Pokud sáhnete po výkonném šestiválci, můžete se už v základu těšit také na brzdy Brembo se čtyřmi pístky vpředu a dvěmi vzadu. Samozřejmostí je i záplava asistenčních systémů. Ty hlídají například únavu řidiče, zajišťují automatické nouzové brzdění, udržují vůz v jízdním pruhu, sledují provoz za vozem při couvání a zahrnují také inteligentní tempomat. Nebude chybět ani prémiové audio nebo head-up displej.

Pokud Stinger zaujal i vás, budete si muset ještě chvíli počkat. Objeví se totiž nejprve na severoamerickém trhu, a to zřejmě až ve druhé polovině roku.

Článek je zařazen v: rychlý sedan , pohon zadních kol , zadokolka , Kia , Stinger , sportovní sedan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama