Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Kia Sportage překročila pětimilionovou hranici prodaných vozidel

Kia prodala na celém svět už pět milionů kompaktní vozů SUV Kia Sportage. Sportage je celosvětově nejlépe prodávaný model této značky.
Vydáno: 19.03.2018
Kia Sportage
Kia Sportage Autor: KIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Model Sportage byl uvedený na trh v roce 1993 a od té doby se představil již ve čtyřech generacích. Nového prodejního milníku dosáhl ve stejném roce, kdy slaví 25. výročí. Nejnovější model, představený v roce 2016, má u zákazníků historicky nejvyšší oblibu, o níž svědčí průměrné světové prodeje na úrovni 38 tis. vozidel měsíčně (za rok 2017).

V letech 2016 a 2017 se modelu Sportage podařilo v prodejích překonat celosvětově nejprodávanější vůz Kia, model Rio řazený do třídy malých vozů. Kia Sportage se poprvé objevila v roce 1991 na tokijském autosalonu, kdy zákazníkům představila koncepci ‚městského SUV‘. Kia Sportage první generace zaznamenala úspěch a po dobu své existence vykázala úhrnné prodeje přes 500 tisíc vozidel. Celosvětové prodeje modelu Sportage druhé generace dosáhly za sedm let výroby 1 223 776 vozidel. Kia Sportage třetí generace překročila milionové prodeje během pouhých čtyř let, a napomohla tak modelu během šestého roku výroby překonat milník dvou milionů úhrnných prodejů.

Kia Sportage čtvrté (současné) generace nabízí vyšší praktičnost a širokou škálu technologií ke zvýšení pohodlí, funkčnosti a bezpečnosti. Nabídka motorů a převodových ústrojí přináší nižší spotřebu a ještě lepší jízdní schopnosti v souladu s nejširšími potřebami zákazníků. Kia Sportage si tradičně získává uznání pro svůj markantní design, o čemž svědčí i prestižní designová ocenění ‚iF Design‘ a ‚Red Dot‘ pro třetí i čtvrtou generaci tohoto modelu. Vůz kromě toho v roce 2017 dosáhl nejvyššího ohodnocení za bezpečnost od amerického Pojišťovacího institutu pro bezpečnost silničního provozu (IIHS).

Kia Sportage čtvrté generace letos v lednu dosáhla milníku milionu prodaných vozů, tedy pouhých 29 měsíců od zahájení prodeje.

Článek je zařazen v: Kia , Kia Sportage , prodejní rekord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama