Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jeep modernizuje model Cherokee

Modernizace modelu Cherokee je založena na třech pilířích - novém designu, širších možnostech digitálního připojení a bezpečnostních a technologických doplňcích. Mezi další přednosti Jeepu Cherokee patří pohodlnější a praktičtější interiér a vylepšené jízdní vlastnosti, na nichž má podíl nezávislé zavěšení všech kol a také terénní schopnosti na špičce třídy díky výběru ze tří systémů pohonu všech kol.
Vydáno: 22.03.2018
Jeep Cherokee
Jeep Cherokee Autor: Jeep
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Modernizovaný vůz bude v prodeji s výbavami Sport, Longitude, Limited a Overland a do showroomů značky Jeep v Evropě dorazí počínaje druhou polovinou letošního roku. Modelová řada Cherokee bude příští rok doplněna ještě o variantu Trailhawk zaměřenou na zvýšenou průchodnost terénem.

Jeep Cherokee dostal nový, modernější zevnějšek, jehož úpravy se dotkly především přídě. Ta má nyní osobitou vizáž, přitom si ale zachovává linie typické pro značku Jeep. Modernizace se projevily na masce, světlometech s LED diodami, denních světlometech a mlhových světlech s novým lesklým rámečkem. Kapota motoru je vyrobena z lehkého hliníku. Podobným oživením vzhledu prošla také záď. Koncové svítilny zůstávají součástí komplexního zadního osvětlení, které se skládá z úzkých pruhů složených z LED diod. Nově řešené zadní výklopné dveře z lehkého kompozitového materiálu mají výše umístěné madlo pro snazší manipulaci. K dispozici je ale také bezdotykové otvírání pomocí pohybu nohy pod nárazníkem.

Modernizovaný interiér

Interiér působí mladistvěji a nabízí cestujícím více pohodlí a praktičnosti díky šikovně řešeným odkládacím prostorům a moderním technologickým řešením. Řidič i cestující ocení i doplňky, jako jsou luxusně působící aplikace klavírního černého laku a saténového chromování, například na rádiu, výstupech vzduchu a řadicí páce. Tlačítko elektrické parkovací brzdy má lepší umístění, aby bylo ve snazším dosahu. Všechny verze s devítistupňovou samočinnou převodovkou jsou vybaveny integrovanými páčkami na volantu. Konfigurovatelný displej na přístrojové desce může být 3,5“ černobílý TFT LED nebo 7“ barevný. Větší displej umožňuje zobrazení všech důležitých informací a řidič si může snadno zvolit, která je zrovna pro jízdu důležitá: zda navigace, rychlost, aktuální spotřeba paliva, bezpečnostní varování, nastavení pokročilého adaptivního tempomatu, informace o přehrávaných skladbách anebo další informace.

Nový Jeep Cherokee dostal v rámci vylepšení pohodlí interiéru také nejnovější provedení infotelematického systému Uconnect, prostřednictvím něhož se ovládají funkce pro komunikaci, zábavu a navigaci. Středová konzola dostala také modernější tvary, a díky tomu vzniklo i nové odkládací místo, vhodné pro mobilní telefony a další zařízení, která využívají blízký vestavěný USB vstup. Přínosem je i zvětšení zavazadlového prostoru o více než 30 litrů.

Vylepšené jízdní vlastnosti

Nezávislé zavěšení předních kol na vzpěrách McPherson a zadní víceprvková náprava se starají o tlumení nerovností na vozovce a přispívají k pohodlí v kabině. Důsledná izolace jednotlivých součástí podvozku, použití vysokopevnostních materiálů a špičková torzní tuhost karoserie společně přispívají ke klidné a tišší jízdě a také k perfektní ovladatelnosti nového Cherokee.

Nový Cherokee nabízí široké možnosti pohonu, od poháněné pouze přední nápravy až po tři pokročilé systémy 4×4, které byly dále upraveny pro co nejlepší vlastnosti do každého terénu a počasí.

Cherokee rovněž využívá kompletní řadu bezpečnostních funkcí a doplňků. Základem bezpečnostního konceptu je platforma CUS-wide (Compact U.S. Wide), která nabízí tuhý základ díky 65% podílu vysokopevnostní oceli. Konstruktéři k tomu přidali širokou řadu prvků aktivní a pasivní bezpečnosti, včetně pokročilého aktivního varování před čelním nárazem s nouzovým brzděním před chodcem, pokročilého systému varujícího před nechtěným opuštěním jízdního pruhu, pokročilého brzdového asistentu a aktivního omezovače rychlosti – všechny tyto doplňky jsou standardem u celé modelové řady nabízené v Evropě. Mezi další prvky pro zvýšení bezpečnosti patří asistent podélného i příčného parkování, pokročilý adaptivní tempomat, stabilizační systém ESC, systém proti převrácení ERM, sledování mrtvého úhlu s hlídáním provozu za vozem během couvání, zadní kamera a standardně montovaných osm airbagů.

Článek je zařazen v: Jeep Cherokee , novinka , model 2018 , SUV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama