Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jednodušší a bezpečnější parkování s asistenty

Každodenní hledání parkovacího místa stojí čas a nervy. Je-li konečně volné parkovací místo na dohled, je potřeba do něj také bezpečně zaparkovat.
Vydáno: 29.04.2018
parkovací asistent
parkovací asistent Autor: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Například ve vozidlech značky Volkswagen podporuje asistent parkování řidiče již 20 let. Dostupné asistenční systémy jsou přitom nepřetržitě zdokonalovány. Po akustickém upozorňování na překážky následovala vizuální podpora se zobrazováním vzdálenosti od překážek. Nakonec před dvanácti roky přišel na svět parkovací asistent s automatizovaným řízením. V nejnovější generaci zajede vůz na přání i do nejmenších mezer pro parkování, orientovaných podélně nebo napříč, a v nouzové situaci také automaticky zabrzdí. Inovativní systém podporuje řidiče výpočtem optimální trajektorie jízdy a automatizovaným řízením, které umožní ideální zaparkování vozidla. Změření rozměrů parkovacího místa, stanovení výchozí pozice a pohyby volantem zajišťuje „Park Assist“ automaticky – řidič musí ovládat již jen pedály plynu a brzdy. Důsledným zdokonalováním získával „Park Assist“ v průběhu let na inteligenci a v současnosti již dokáže využít i nejmenší mezery pro zaparkování, do nichž by řidič bez tohoto systému své vozidlo sotva dokázal zaparkovat. Již čtyři roky po světové premiéře systému přišla jeho první důkladná modernizace (Update 2.0), která umožnila realizovat parkovací manévr ve více krocích místo původních dvou. Navíc se výrazně zkrátila požadovaná délka parkovacího místa z „délky vozidla plus 1,40 metru“ na pouhých „90 centimetrů plus délka vozidla“. Jen o dva roky později byl parkovací asistent rozšířen o funkci zaparkování vozidla na příčné parkovací místo. Díky stále komplexnějším algoritmům dokáže celkem dvanáct ultrazvukových senzorů na vozidle přesněji měřit okolí pro preciznější výpočty. Současný „Park Assist“ potřebuje už jen 80 centimetrů místa navíc, což jsou parkovací mezery, u nichž většina řidičů raději pokračuje v jízdě. A dokonce i zaparkování vozidla na příčné parkovací místo popředu je nyní možné. K dispozici je dnes také „nouzová brzda“. V rámci systémových limitů dokáže tato funkce téměř zcela vyloučit drobné kolize při parkování, nebo alespoň minimalizovat rozsah škod.

Článek je zařazen v: parkovací asistent , Volkswagen , Park Assist
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama