Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jan Tleskač by se divil. Audi, Italdesign a Airbus kombinují autonomní automobil a osobní dron.

Jan Tleskač kdysi podle knihy Jaroslava Foglara postavil létající jízdní kolo. Jeho stroj neměl pravděpodobně ambice řešit dopravní problémy ve městech a byl prostě jen snovým vynálezem. Dneska by se ale tento vynálezce asi nestačil divit, protože společnosti Audi, Italdesign a Airbus spojily své síly a v Ženevě představily „Pop.Up Next“, čistě elektrický, zcela automatizovaný koncept pro horizontální a vertikální mobilitu.
Vydáno: 09.03.2018
Pop.Up Next
Pop.Up Next Autor: JS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Inovativní dopravní prostředek má ve vzdálené budoucnosti rychle a komfortně přepravovat osoby ve velkoměstech po silnicích i vzduchem, a vyřešit tak problémy s dopravou. Interiéru dominuje 49“ displej, interakce mezi uživatelem a technikou probíhá prostřednictvím rozpoznávání řeči a tváře, sledování očí a dotykové funkce. Ultralehká kabina pro dva cestující může být spojena buď s automobilovým, nebo létajícím modulem. Audi podporuje projekt svým know-how v oblastech akumulátorové techniky a automatizace.

„Kreativita je při hledání nových konceptů mobility pro města a rozmanité požadavky lidí nezbytná. Italdesign je inkubátorem inovativní techniky a radikálních prototypů. Pop.Up Next je ambiciózní vizí, která by mohla trvale změnit městský život budoucnosti,“ říká Dr. Bernd Martens, člen představenstva společnosti Audi, zodpovědný za nákup, a prezident společnosti Italdesign.

Italdesign vyvíjí pro Audi a zákazníky na celém světě progresivní koncepty vozidel. Jörg Astalosch, generální ředitel společnosti Italdesign, k tomu říká: „Pravidla městské mobility budou definovat různí aktéři. Jsme hrdí na to, že při hledání řešení pro městskou mobilitu spolupracujeme s přední leteckou společností Airbus.“ Astalosch spatřuje v dopravním prostředku Pop.Up Next flexibilní koncept, který má lidem umožnit městskou mobilitu ve třetím rozměru. Italdesign sází na síť měst, univerzit a různých zainteresovaných stran pro lepší předjímání budoucnosti mobility ve městech.

První verze studie Pop.Up oslavila premiéru na autosalonu v Ženevě již před rokem. Současný koncept Pop.Up Next je výrazně lehčí než předchůdce a má také nový interiér.

Pop.Up Next
Pop.Up Next
Článek je zařazen v: Audi , Italdesign , Airbus , Pop.Up Next , mobilita , město , dron , Automobil , autonomní automobil
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama