Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jan Kopecký vyhrál na GP Ice Race

Unikátní akce na ledové trati v Zell am See (Rakousko) přinesla dvojité vítězství značce Škoda.
Vydáno: 21.01.2019
Jan Kopecký GP Ice Race 2019
Jan Kopecký GP Ice Race 2019 Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V rámci závodu GP Ice Race v Zell am See (19. až 20. ledna 2019) tovární jezdec Škoda Jan Kopecký vybojoval během prvního dne s vozem Škoda Fabia R5 první místo před jezdcem Volkswagenu Romainem Dumasem. V neděli zaznamenaly vozy Škoda dvojité vítězství. Jan Kopecký vyhrál i druhý den a skončil tak na prvním místě celkově, za ním se umístil rakouský junior týmu BRR Julian Wagner, taktéž jedoucí s vozem Fabia R5.

Při sobotní předváděcí jízdě Janu Kopeckému pomáhal velmi speciální navigátor. Jízdu na sedadle spolujezdce si v jeho voze užíval předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier.

„Když jsme se rozhodli po dlouhých 45 letech znovu oživit a moderně pojmout legendární závody na ledu v Zell am See, ani nás nenapadlo, jak obrovský úspěch budou mít. Závod moderních vozů třídy R5 byl skutečným vyvrcholením pro naše fanoušky,“ vysvětluje Ferdinand Porsche, který společně Vinzenzem Gregerem založil závod GP Ice Race v Zell am See.

Závod GP Ice Race přinesl na tratě moderní i historické závodní a soutěžní vozy ze všech desetiletí motoristického sportu. Sedminásobný mistr Německa Matthias Kahle byl jednou z hvězd ve skupině historických vozů. S lehkým vozem Škoda 130 RS se zadním pohonem a výkonem 140 koňských sil se po ledové trati v Zell am See pohyboval především „bokem".

Matthias Kahle GP Ice Race 2019
Matthias Kahle GP Ice Race 2019
Škoda Auto
Článek je zařazen v: Zel lam See , GP Ice Race , Škoda Auto , Jan Kopecký , Julian Wagner , Matthias Kahle
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama