Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jak se chovat k motoru vybavenému turbem? Přinášíme pár rad.

Vytáčení motoru do maximálních otáček se nemusí řidičům automobilů vybavených „turbem“ vyplatit. Další „past“ se může skrývat v systému Start-Stop, zejména při zastavení po rychlé jízdě.
Vydáno: 29.04.2018
Turbo ilustrace
Turbo ilustrace Autor: ProfiAuto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Převážná většina automobilů je v dnešní době vybavena motorem s přeplňováním pomocí turbodmychadla. Bohužel někteří řidiči princip fungování turba neznají a jiní na přeplňovaný motor, ať už vznětový nebo zážehový, nemyslí vůbec. Pro správnou funkci turba i celého motoru bychom měli dodržovat základní provozní pokyny.

Turbodmychadlo je poháněné výfukovými plyny a má za úkol stlačovat vzduch do sání motoru. Čím vyšší je namáhání motoru, tím vyšší je teplota výfukových plynů a také teplota turbodmychadla. Pro ochlazení, resp. dochlazení turbodmychadla po rychlé jízdě, je třeba nechat motor běžet na volnoběh, a to minimálně 30 sekund.

V období downsizingu se výrobci automobilů navíc nijak zvláště nechlubí tím, že jejich „malé“ motory jsou na dopingu. Řidiči prostě vymačkávají ze svých vozů tolik, kolik jim továrna umožňuje,“ říká odborník Jindřich Krejčí z ProfiAuto.

Při běžné jízdě by se negativní důsledky náhlého vypnutí motoru projevit neměly. Při vyšších rychlostech, třeba na dálnici, se turbo více zahřívá a po následném zastavení a vypnutí motoru, si potřebuje motor, resp. turbo, snížit teplotu při volnoběžných otáčkách. Při náhlém vypnutí motoru je turbo velmi tepelně namáhané, a díky vysoké teplotě také dochází k jeho nedostatečnému mazání.

Zpozornět by měli také řidiči s aktivním Start &Stop systémem, kterým samovolně vypne motor při zastavení. I když byla tato technologie vyvinuta, aby šetřila palivo v městském provozu, může se nakonec ukázat jako příčina nemalých provozních problémů a s tím spojených výdajů na servis. Start & Stop systém má většina nových automobilů vybavených přeplňovanými motory s turbodmychadlem. „Výrobci si myslí, že turbodmychadla přeplňovaných motorů vybavených Start & Stop systémem netrpí náhlým vypnutím motoru, ale naše zkušenosti ze servisů jsou trochu jiné. Proto je lepší při jízdě ve zvýšených otáčkách, například při vysoké rychlosti na dálnici, tento systém vypnout,“ říká Lubomír Kroužílek, technický poradce sítě nezávislých autoservisů a distributorů náhradních dílů ProfiAuto.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama