Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Jaguar I-PACE bude sám řídit

Společnosti Jaguar Land Rover a Waymo (původně projekt Googlu samořídícího automobilu) oznámily dlouhodobé partnerství. Společně budou spolupracovat na vývoji prvního prémiového elektrického vozidla pro přepravu bez řidiče.
Vydáno: 27.03.2018
Jaguar I-PACE samořídící vůz
Jaguar I-PACE samořídící vůz Autor: Jaguar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato dlouhodobá spolupráce má zvýšit bezpečnost osobních vozidel, zlepšit mobilitu pro všechny a ušetřit drahocenný čas. Jaguar I-PACE od Waymo, který bude vybavený technologií samořízení, se začne testovat ke konci letošního roku. Testování na pozemních komunikacích a zachycení reálných dat tak umožní technikům z firmy Waymo a Jaguar Land Roveru nadále rozvíjet technologii a zajistit nejvyšší bezpečnost a spolehlivost. V prvních dvou letech bude vyrobeno kolem 20 000 vozů, které budou k dispozici uživatelům služby Waymo. K dnešnímu dni jde o jedinou společnost s vozovým parkem s plně samořídícími vozy na veřejných komunikacích. V letošním roce firma zahájí první přepravní službu na světě, kdy cestující si o vozidlo zažádají prostřednictvím aplikace Waymo.

Jaguar I-PACE samořídící vůz
Jaguar I-PACE samořídící vůz
Jaguar

Jaguar I-PACE byl uveden na začátku tohoto měsíce a automobilka Jaguar Land Rover plánuje další velké investice do technologií elektrických, propojených a autonomních technologií budoucnosti.

Článek je zařazen v: Jaguar , waymo , samořídící vůz , vývoj , Jaguar I-PACE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama