Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

IVECO BUS ve Vysokém Mýtě modernizuje výrobu

Společnost Iveco Czech Republic, a.s. ve svém výrobním závodě ve Vysokém Mýtě využívá novou svařovací linku. Byla tak završena modernizace několika klíčových pracovišť, jejímž výsledkem je zvýšení výrobní kapacity a také větší flexibilita ve výrobě autobusů značky IVECO BUS.
Vydáno: 23.04.2018
Iveco Bus svařovna
Iveco Bus svařovna Autor: Iveco Bus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejvýznamnějším projektem byla přestavba hlavní svařovny, kde vznikla nová linka pro model Evadys a pro všechny délkové varianty vozidel Crossway LowEntry, včetně plynové verze Crossway Natural Power a třínápravového modelu Crossway LEs délkou 14,5m.

Přestavba se odehrávala za plného provozu, přičemž loňský rok byl z hlediska množství vyrobených vozidel rekordní. Loňských 4 104 autobusů znamenalo nejvyšší výrobu v celé historii závodu ve Vysokém Mýtě.

„Svařovna autobusů je kvůli nízké opakovatelnosti výroby stále založena na ručním svařování, přesto se nám daří postupně nasazovat svářecí roboty. Nyní máme v provozu devět robotizovaných pracovišť a v roce 2018 přidáme další dvě,“ říká Jiří Vaněk, generální ředitel společnosti Iveco Czech Republic, a. s.

Několik nových robotů bylo instalováno také v lakovně, která je další nedávno modernizovanou částí výroby. Zde došlo například k instalaci nové pece kataforézy, nebo úpravě linky pro dostřik podvozku. Další novinkou je přemístění a modernizace odmašťovací a fosfátovací linky.

Investice se však netýkaly jen vnitřních prostor závodu, v rámci úprav okolí vzniklo hned několik nových logistických ploch. Součástí projektu bylo i vybudování nového parkoviště pro zaměstnance s kapacitou téměř 600 míst.

Článek je zařazen v: Iveco , IVECO BUS , Vysoké Mýto , výroba , modernizace
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama