Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

I.D. R PikesPeak rekordní také v Goodwoodu

Volkswagen I.D. R PikesPeak má na svém kontě další rekord. Romain Dumas stanovil na Festivalu rychlosti v Goodwoodu s prvním čistě elektricky poháněným závodním vozem značky Volkswagen nový rekord v kategorii elektromobilů, a to časem 43,86 sekundy.
Vydáno: 21.07.2018
Volkswagen I.D. R PikesPeak v Goodwoodu
Volkswagen I.D. R PikesPeak v Goodwoodu Autor: Foto: Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po rekordní jízdě v legendárním závodě do vrchu „PikesPeak International Hill Climb“ vylepšil Dumas v závodě do vrchu „Goodwood Hill Climb“ nejlepší čas z roku 2013 mezi elektricky poháněnými závodními vozy o 3,48 sekundy. Absolutní rekord drží i nadále Nick Heidfeld. Bývalý jezdec Formule 1 projel v roce 1999 trať o délce 1,86 kilometru za 41,6 sekundy s monopostem Formule 1 McLaren-Mercedes MP4/13.

Festival rychlosti v Goodwoodu přilákal více než 200 000 návštěvníků, kteří na jihu Anglie oslavovali 25. výročí této pravidelně pořádané akce. Pocta motoristickému sportu na usedlosti vévody z Richmondu je největší akcí svého druhu na světě. A i v letošním roce byl seznam startujících dlouhým výčtem významných osobností motoristického sportu.

Kromě Dumase v závodním voze I.D. R PikesPeak o výkonu 500 kW (680 k) a Hanse-Joachima „Strietzela“ Stucka a Jochiho Kleinta ve voze Volkswagen Golf 2 Bi-Motor PikesPeak o výkonu 480 kW (652 k) z roku 1987 se na start postavili mimo jiné Giacomo Agostini, Derek Bell, Emerson Fittipaldi, Mika Häkkinen, Tom Kristensen, Nick Mason, Sébastien Ogier, Richard Petty, Walter Röhrl, nebo Jackie Stewart.

Článek je zařazen v: Volkswagen , Volkswagen I.D. R PikesPeak , Goodwood , rekord , Goodwood Hill Climb , Romain Dumas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama