Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai Santa Fe monitoruje dětské pasažéry

Nové Santa Fe navazuje na úspěchy svých předchůdců a kombinuje nejnovější technicky vyspělé systémy značky Hyundai s intuitivním ovládáním a prostorným interiérem. Vůz je vybaven funkcí ROA (RearOccupantAlert), která sleduje zadní sedadla, aby detekovala cestující, zejména děti, pokud řidič vystupuje z vozu.
Vydáno: 02.03.2018
Hyundai Santa Fe
Hyundai Santa Fe Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nové Santa Fe se začne vyrábět ve druhém čtvrtletí 2018 a bude uvedeno na globální trhy v průběhu letošního roku.

První generace modelu Santa Fe byla uvedena na trh v roce 2000. Design současné čtvrté generace přebírá nový vzhled a identitu rodiny SUV značky Hyundai. Přední partii s kaskádovitou maskou chladiče dominují duálně uspořádané světlomety. Součástí tohoto designu jsou světla pro denní svícení LED, umístěná nad světlomety LED. Nové Santa Fe díky vnější délce 4 770 mm, vnější šířce 1 890 mm a delšímu rozvoru 2 765 mm poskytuje cestujícím ještě více komfortu. Na sedadlech ve druhé řadě se prostor pro nohy zvětšil o 38 mm a sedadla jsou umístěna o 18 mm výš. Přístup ke třetí řadě sedadel usnadňuje cestujícím nový sklápěcí mechanismus pro sedadla druhé řady s jednoduchým ovládáním. Výška stropu nad sedákem sedadel třetí řady je nyní o 22 mm vyšší. Zvětšil se rovněž objem zavazadlového prostoru a jeho variabilita umožňuje nejrozmanitější využití v každodenním provozu.

Hyundai Santa Fe přináší inovativní bezpečnostní techniku

Nová generace modelu Santa Fe splňuje nejvyšší bezpečnostní standardy a nabízí inovativní bezpečnostní funkce. Všechny jsou součástí souboru prvků aktivní bezpečnosti a asistenčních systémů Hyundai SmartSense. Inovativní upozorňování na cestující vzadu ROA detekuje pasažéry na zadních sedadlech, zejména děti, a upozorní na ně, pokud řidič vystupuje z vozu. Také asistent zabraňující kolizi s vozidly přijíždějícími ze stran při couvání RCTA je novinkou ve výbavě vozu značky Hyundai. Systém při couvání z míst se špatnou viditelností nejenže upozorňuje na případná vozidla, která se přibližují vzadu ze stran, ale také automaticky aktivuje brzdy. Asistent pro bezpečné vystupování SEA zabraňuje nehodám v situacích, v nichž se zezadu přibližují vozidla. Tehdy dojde k přechodnému uzamčení dveří ještě před jejich otevřením, aby mohli cestující vystupovat z vozu bezpečně.

Variabilní rozdělování točivého momentu se systémem HTRAC

Systém HTRAC umožňuje rozdělení hnací síly mezi jednotlivá kola. Název je kombinací počátečního písmene H značky Hyundai a první části slova „traction“. Variabilní rozdělování točivého momentu HTRAC umožňuje agilní ovladatelnost a lepší přenos točivého momentu v závislosti na adhezi kol a rychlosti jízdy. HTRAC v kombinaci s jízdními režimy optimalizuje zrychlení, stabilitu a hospodárnost. Systém zvyšuje trakci na sněhu, šotolině i běžném povrchu silnic a zároveň zlepšuje chování vozidla při průjezdu zatáčkou. Poměr rozdělování točivého momentu se mění s jízdními režimy a je zobrazován na displeji panelu přístrojů. Ve sportovním režimu vylepšuje HTRAC akceleraci přenosem až 50 % točivého momentu na zadní kola. V komfortním režimu zvyšuje stabilitu přenosem až 35 % točivého momentu na zadní kola. V ekologickém režimu maximalizuje HTRAC hospodárnost přednostním pohonem předních kol. Na kluzkém povrchu rozděluje systém automaticky hnací sílu mezi všechna kola.

Konektivita a asistenční systémy

Santa Fe nabízí zákazníkům vyspělé funkce v oblasti konektivity, které umožňují dokonalou integraci chytrého telefonu pro intuitivnější a bezpečnější ovládání telefonu za jízdy. Na přání dodávaný informační a zábavní systém s 8“ displejem integruje veškeré navigační a multimediální funkce, včetně konektivity s podporou systémů Apple CarPlay a Android Auto. Ovládání vozidla usnadňuje zadní kamera se zobrazováním dynamických vodicích linií a pohledu na přívěs. Systém Display Audio umožňuje cestujícím přenést menu chytrého telefonu na 7“ displej systému prostřednictvím systémů Apple CarPlay a Android Auto. Také systém Display Audio je vybaven integrovanou zadní kamerou se zobrazováním dynamických vodicích linií a pohledu na přívěs. Systém Standard Audio s 5“ monochromatickým displejem TFT disponuje přijímačem rozhlasového vysílání, konektivitou Bluetooth a vstupy AUX-in a USB. Uprostřed panelu přístrojů, mezi oběma hlavními přístroji, je navíc umístěn nový 7“ barevný displej TFT informačního systému řidiče. Cestující mohou využít rovněž podložku pro bezkabelové indukční nabíjení (standard Qi) mobilních telefonů, díky níž mohou mít cestující své telefony vždy v pohotovosti.

Santa Fe je jako první SUV značky Hyundai vybaven průhledovým displejem, který promítá důležité provozní informace na čelní okno. Řidič tak může rychleji vnímat informace bez rozptylování pozornosti a nerušeně se věnovat sledování dopravní situace.

Santa Fe 2019 poskytuje cestujícím v případě kolize nejvyšší míru ochrany díky skeletu vnitřního prostoru z vysokopevnostní oceli. Díky většímu počtu dílů vyráběných metodou tváření za tepla včetně tvrzení a většímu průměru svarů se podařilo snížit hmotnost vozu a zároveň zajistit vyšší úroveň pasivní bezpečnosti. Odolná a lehká karoserie zvyšuje jízdní dynamiku i bezpečnost cestujících. Vysokopevnostní oceli mají v konstrukci skeletu karoserie modelu Santa Fe 57% podíl, což je o 15 %vyšší než u předchůdce. V interiéru modelu Santa Fe je rozmístěno celkem šest airbagů – dva čelní, dva boční a dva okenní airbagy pro první i druhou řadu, které chrání řidiče a cestující.

Článek je zařazen v: Hyundai , Santa Fe , Hyundai Snata Fe , novinka , SUV , Santa Fe 2019
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama