Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai NEXO čistí ulice v Londýně

Hyundai vybral v rámci „měsíce čisté jízdy“ (CleanDriving Month) nejvíce znečištěnou trasu v Londýně. Tu stanovil v partnerské spolupráci s University College London (UCL). Po této trase bude jezdit nový Hyundai NEXO, nová generace elektromobilu s vodíkovými palivovými články, aby pomohl čistit vzduch.
Vydáno: 22.10.2018
Hyundai NEXO Londýn
Hyundai NEXO Londýn Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

NEXO posouvá ekologickou mobilitu na novou úroveň, protože během jízdy dokonce čistí okolní vzduch. Vůz s nulovými lokálními emisemi navíc neprodukuje nic jiného než (teplo a) vodní páru a má brzdovou soustavu s funkcí rekuperace, která výrazně snižuje množství ostatních znečišťujících látek, jako je prach z brzdového obložení

Univerzita UCL vyhodnotila veřejně dostupná data o množství oxidu dusičitého (NO2) a pevných částic (PM) ze studie znečištění ovzduší v Londýně, kterou uskutečnila univerzita King’sCollege London. Vědci z týmu univerzity UCL analyzovali teplotní mapy, které ukazovaly průměrné hodnoty emisí PM a NO2 v celém Londýně. Navrhovaná trasa zahrnuje oblasti Vnitřního a Vnějšího Londýna s nejvyšším znečištěním ovzduší, které přesahuje limity stanovené EU.

NEXO bude nabízeno od příštího roku s vyspělým systémem čištění vzduchu, který zachytí 99,9 % částic velmi jemného prachu (PM2,5). Vozidlo ukazuje na displeji při jízdě přesné množství vyčištěného vzduchu. Hyundai předvedl činnost této inovativní technologie při názorné ukázce. Pokud NEXO jede pouhou jednu hodinu, vyčistí 26,9 kilogramu vzduchu – to je stejné množství, které vdechne za hodinu 42 dospělých osob. Názorná ukázka čištění vzduchu systémem filtrace vzduchu v modelu NEXO se uskutečnila v areálu univerzity UCL.

NEXO je technologickou vlajkovou lodí značky Hyundai. Toto nové SUV disponuje nejmodernějšími asistenčními systémy a poskytuje dojezd až 666 km (WLTP). Elektromobil s palivovými články na vodík nemá jiné emise než vodu a doplnění jeho palivových nádrží proběhne za méně než 5 minut – tedy za podobnou dobu, která je zapotřebí k načerpání paliva do konvenčních automobilů s pohonem na benzin nebo naftu. NEXO má ve výbavě také brzdovou soustavu s nastavitelnou intenzitou rekuperace kinetické energie, která výrazně snižuje emise ostatních znečišťujících látek, jako je prach z brzdového obložení.

Článek je zařazen v: Hyundai , Hyundai NEXO , Londýn , vodíkový automobil , čištění vzduchu , elektromobil
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama