Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai Motorsport vstupuje do letošní sezony WRC s vysokými ambicemi

Do své páté sezony míří tým Hyundai Motorsport s jasnou ambicí ovládnout jak šampionát jezdců, tak i bodování továrních značek. Letošní ročník startuje tradičně v Monte Carlu 25. ledna.
Vydáno: 17.01.2018
Hyundai i20 Coupe WRC 2018
Hyundai i20 Coupe WRC 2018 Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tým z německého Alzenau loni získal celkem čtyři vítězství a skončil těsně druhý v obou bodováních. Speciál Hyundai i20 Coupe WRC se tak ukázal jako všestranný vůz schopný vítězit jak na štěrku, tak i na asfaltu.

Vedoucí týmu Michel Nandan řekl: „Vstupujeme do páté sezony WRC a máme ambici bojovat o nejvyšší příčky jak v šampionátu jezdců, tak i v bodování továrních značek. Pečlivě jsme analyzovali minulou sezonu, víme, kde jsme byli dobří a kde jsme měli slabiny. Naším cílem je tyto slabiny letos napravit. Pro letošek nejsou žádné revoluční změny předpisů, takže všechny týmy budou vycházet ze základů položených loni."

V týmu Hyundai Shell Mobis World Rally Team 2018 se v letošním roce v celkem třinácti rallye budou objevovat tři speciály Hyundai i20 Coupe WRC. Tým bude vybírat ze čtyř posádek. Andreas Mikkelsen/Anders Jæger, Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul, Dani Sordo/Carlos del Barrio a Hayden Paddon/Seb Marshall. Mikkelsen a Neuville pojedou ve všech rallye ve vozech s čísly #4 a #5 a vždy je doplní buď Sordo nebo Paddon ve voze #6.

Thierry Neuville byl nepochybně jednou z hvězd minulé sezony, jelikož získal nejvíce vítězství a umístění na pódiu ze všech jezdců. Nakonec bral Belgičan celkové druhé místo za Sébastienem Ogierem.

„V minulé sezoně jsme sice neslavili tituly mistrů světa, přesto jsme měli hodně důvodů k tomu být spokojení. Čtyři vítězství ukázala, že jsme v boji o nejvyšší příčky vážným soupeřem. Jako tým jsme každým rokem stále silnější a silnější. V pátém ročníku je načase, abychom pořádně zazářili. Máme velmi slušný vůz Hyundai i20 Coupe WRC a jako tým jsme navíc během zimy tvrdě pracovali, abychom ještě dále zlepšili jeho výkonnostní potenciál."

Sezona startuje na konci ledna v Monte Carlu. Jedinou významnou změnou v letošním kalendáři je přidání Rallye Turecka, která se pojede v září a která nahrazuje odstupující Rallye Polsko.

Článek je zařazen v: Hyundai , motorsport , soutěže , rallye
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama