Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai Kona oficiálně. Nabídne spoustu výbavy i pohon všech kol

Po několika uniklých fotografiích a po problémech se jménem byl oficiálně představen Hyundai Kona. Jeho tvary nejsou překvapením, ale zaujme slušnou nabídkou technologií. První se ho dočkají korejští zákazníci.
Vydáno: 15.06.2017
Hyundai Kona
Hyundai Kona Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O Hyundai Kona už se nějaký ten pátek mluví. Na internet unikla jeho podoba už před oficiálním odhalením, ale teď už také víme, co nabídne dál. A je toho opravdu hodně. Zajímavá je přehlídka různých bezpečnostních asistentů. Posádku bude chránit přednárazový systém, asistent hlídání mrtvého úhlu, asistent pro jízdu v pruzích, ale řidiče jistě potěší i automatické přepínání dálkových světel.

Současná doba se neobejde bez pohodlné a moderní konektivity. Kona bude schopna spolupracovat jak s Andriod Auto, tak samozřejmě s Aplle CarPlay. Tyto systémy bude možné ovládat přes dotekový displej o rozměru 5, 7 nebo 8 palců, a navíc přibude také moderní head-up displej. Interiér pak nabídne příkladné zpracování a kvalitní materiály, mezi kterými nechybí ani celokožené čalounění. Novinka nabídne dělitelná a do roviny sklopná zadní sedadla. Zavazadlový prostor disponuje standardně objemem 361 litrů a po sklopení zadních sedadel tato hodnota vzroste na 1 143 litrů. Automobilka tvrdí, že právě Kona bude ideální na přepravu třeba golfových bagů. :)

Hyundai Kona

Hyundai musí přejmenovat nové SUV. V Portugalsku pohoršuje

Pod kapotou nabídne Hyundai Kona několik motorizací, které se ale ne všechny dostanou do Evropy. Všechny trhy se ale jistě dočkají přeplňovaného agregátu o objemu 1,6 litru, který bude naladěný na 177 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 7,7 sekundy a maximální rychlost bude 210 km/h. U nás v Evropě můžeme počítat také s přeplňovaným litrovým tříválcem, který nabídne výkon 120 koní a točivý moment 172 Nm. Na podrobnější evropské specifikace, stejně jako na ceny si ještě musíme počat.

Domácí, tedy korejský trh se Kony dočká ještě tento měsíc. V Evropě bude k dostání prý ještě letos.

Článek je zařazen v: novinka , SUV , pohon všech kol , asistenční systémy , Hyundai Kona
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama