Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hyundai i30 N bude v Brně jezdit jako safety car

Provoz na závodní dráze Masarykova okruhu nově zabezpečují tři vozy Hyundai i30, z toho dva ve sportovní verzi N. Vozy fungují jako safety car, medical car a vůz pro race control.
Vydáno: 11.09.2018
Hyundai i30N safety car
Hyundai i30N safety car Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hyundai i30 N ve verzi performance disponuje výkonem 275 koní. „Síla vozu je samozřejmě důležitá, ale na závodní dráze hodně záleží i na dalších parametrech. Především jde o celkové chování auta v zatáčkách. Masarykův okruh není jednoduchá trať a autu nic neodpustí. V každodenním provozu se nám vůz i30 N hodně osvědčil a je opravdu znát, že auto prošlo intenzivním vývojem na závodní trati,“ hodnotí řidič safety caru na Masarykově okruhu Petr Borůvka. Písmeno N v označení vozu totiž symbolizuje německý Nürburgring, na kterém vývoj ostré verze probíhal.

Modely i30 N poskytnuté nošovickou automobilkou svými parametry odpovídají sériové výrobě pro koncového zákazníka. Disponují ovšem několika úpravami. Na první pohled viditelnou změnou jsou především majáky s homologací FIA, které slouží pro signalizaci závodním strojům na dráze. Medical car ve verzi performance navíc prošel úpravou zavazadlového prostoru, která lékařskému týmu umožňuje převoz plnohodnotného zdravotnického vybavení. Díky tomu mohou v případě potřeby v řádu desítek vteřin poskytnout lékařskou pomoc přímo v místě kolize.

Článek je zařazen v: Hyundai , Hyundai i30N , Performance
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama