Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Hravý Citroën C1 má speciální edici „Urban Ride“

Citroën C1 vstupuje do jara 2018 ve znamení obnovy. Tohoto městského vozítka se od roku 2006 po celém světě prodalo více než milion kusů (všech generací dohromady).
Vydáno: 09.04.2018
Citroën C1
Citroën C1 Autor: Citroën
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Citroën C1 nyní hodlá ve své úspěšné cestě pokračovat cestou zlepšení vzhledu, komfortu, technologií a motorů. Díky kompaktním rozměrům (346 cm) a snadné ovladatelnosti (poloměr otáčení 4,8 m) je vůz mrštný, a tedy ideální pro jízdu v městském provozu, současně je uživatelsky přívětivý, nabízí velmi dobře přístupný zavazadlový prostor (od 196 do 780 litrů v závislosti na konfiguraci) a je také velmi univerzální díky komfortnímu odpružení, kvalitním sedadlům a jízdní stabilitě. V nabídce je třídveřová a pětidveřová verze, hatchback nebo verze se stahovací střechou „Airscape“.

Citroën C1 si zachovává svůj hravý vzhled a získal dále nové příplatkové i sériové styly interiéru. C1 jde s dobou a nabízí až šest podpůrných prvků řízení, například Active City Brake, pomoc při rozjezdu ve svahu, varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, zpětnou parkovací kameru, hands free přístup a startování. V roce 2018 budou doplněny nové technologie reagující na potřeby městské mobility a konektivity. Mezi ně patří systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí a větší kompatibilita systému Mirror Screen (Apple Car Play, Android Auto a Mirror Link) umožňující uživateli replikovat displej mobilního telefonu na 7" dotykovém displeji.

Nová řada C1 reaguje na novou emisní normu a svou nabídku zaměřuje na jediný motor, tříválcový jednolitrový motor VTi Toyota. Je silnější, jeho výkon je nyní 72 k (oproti současnému výkonu 68 k). Motor je k dispozici s manuální převodovkou (VTi 72 BVM a VTi 72 S&S BVM) a s pilotovanou převodovkou (VTi 72 ETG) – v závislosti na trhu.

Speciální edice „Urban Ride“ pro městské dobrodružství

Citroën spouští prodej zcela nové speciální edice C1 „Urban Ride“ se vzhledem a stylem inspirovaným vozy SUV. Z hlediska vzhledu klade „Urban Ride“ velký důraz na personalizaci. Sportovní vzhled městského vozu zajišťují vnější zpětná zrcátka v odstínu černé barvy, tónovaná boční okna a okno víka zavazadlového prostoru a vzhled karoserie. Ten klade důraz na velké podběhy kol s rozšířenými matně černými blatníky. Litá 15" kola podtrhují dynamický charakter. K této speciální edici patří i specifická lepicí fólie na zadních postranních okénkách s geometrickými šedými a oranžovými motivy. Citroën C1 Urban Ride nabízí specifický styl kabiny zahrnující modré látkové čalounění Square a oranžové prvky na panelu multimediálního systému a liště na palubní desce. Manžeta řadicí páky a kryty výstupů vzduchu jsou leskle černé. Na palubní desce byla použita specifická lepicí fólie a tato speciální edice nabízí rovněž koberečky se štítkem „Urban Ride“. Speciální edice „Urban Ride“ je k dispozici v pětidveřové verzi jako hatchback.

Článek je zařazen v: Citroen , Citroen C1 , Citroën C1 „Urban Ride“ , speciální edice , personalizace , novinka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama