Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Honda inovuje model CRF250R pro rok 2019

U modelu CRF250R došlo k výraznému posílení točivého momentu v nízkých otáčkách; motor navíc získal třístupňový systém pro řízení rozjezdu HRC Launch Control a další vylepšení zaměřená na prodloužení jeho životnosti. Seznam novinek završují nový třmen přední brzdy, řídítka Renthal Fatbars (nastavitelná ve čtyřech směrech) a černé DID ráfky.
Vydáno: 25.05.2018
Honda CRF250R 2019
Honda CRF250R 2019 Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Honda CRF250R se ukázala jako účinná zbraň pro boj v mimořádně náročné třídě MX2. Je to stroj, který se formou průběžných kroků postupně vyvinul do platformy, ze které dokáže vytěžit maximum jak amatérský MX nadšenec, tak profesionální závodník.

V modelovém roce 2018 udělal model CRF250R obrovský krok vpřed, neboť byl zcela přepracován v souladu s filozofií „Nejrychlejší na startu“ (angl. Absolute Holeshot), jež byla v roce 2017 poprvé uplatněna u modelu CRF450R. Oba modely tak sdílejí rám sedmé generace, revidovanou geometrii a odpružení Showa – plus zcela nový DOHC motor. Díky tomu model CRF250R prokázal své schopnosti v rukách továrních jezdců značky Honda. Vzhledem k přepínatelným mapám motoru a ergonomii zaměřené na jezdce se navíc stále jedná o motokrosový (MX) stroj, který i rekreační jezdec dokáže využít podle svých individuálních schopností. Ve třídě MX2 však nelze usnout na vavřínech a udržet si náskok před konkurencí je rok od roku náročnější. Pro modelový rok 2019, tj. pouhý jeden rok po rozsáhlé modernizaci, CRF250R získává upravený motor i podvozek, jež dále zlepšují výkon, komfort pro jezdce a výkon brzd.

V této fázi se další vývoj CRF250R zaměřil na posílení točivého momentu motoru v nízkých otáčkách pro rychlejší výjezd z pomalých zatáček. Toho se podařilo dosáhnout díky změnám od těla škrticí klapky až po výfuk. Toho se podařilo dosáhnout díky změnám od těla škrticí klapky až po výfuk. Navíc se zlepšila životnost motoru, jenž navíc získal třístupňový systém pro řízení rozjezdu HRC Launch Control, který pomáhá všem kategoriím jezdců – od začátečníka po experta – zařadit se na startu mezi nejrychlejší. Rám stroje i odpružení Showa zůstaly zachovány, nový třmen přední brzdy však přispívá k účinnějšímu brzdění, zatímco řídítka Renthal Fatbars jsou nyní součástí standardní výbavy.

CRF250R disponuje lehkou titanovou nádrží o objemu 6,3 l. Její hladké plastové okraje usnadňují jezdci pohyb na stroji a úzká přední strana spolu s předním blatníkem účinně směrují proudění vzduchu k chladiči.

Kapotáž je opatřena odolnou fólií s grafickým potiskem, která překrývá velké plochy a chrání je proti poškrábání. Kryt olejové vany motoru byl vylepšen kvůli lepšímu chlazení motoru a nové chrániče vidlice zmenšují riziko poškození stroje kameny.

Článek je zařazen v: Honda , Honda CRF250R , modelový rok 2019 , třída MX2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama