Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Formule E od Porsche má za sebou první jízdu

Tovární jezdec Porsche Neel Jani absolvoval na zkušebním polygonu Porsche ve Weissachu první kilometry v novém monopostu Formule E.
Vydáno: 13.03.2019
Porsche Formule E 1
Porsche Formule E 1
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

První jízda s nově vyvinutým, zcela elektrickým poháněcím ústrojím Porsche proběhla bez problémů. Závodním inženýrům poskytla cenné poznatky pro další přípravy vozidla během nadcházejících měsíců v rámci intenzivních testů před první účastí v závodech Formule E.

Po své první jízdě Neel Jani řekl: „Jsem velmi hrdý na to, že jsem při první jízdě našeho závodního vozu Formule E seděl za jeho volantem. Být jezdcem při první jízdě je nejen velkou ctí, ale také velmi napínavé. Vstupujeme zde do neznáma. Pro mě to byl velkolepý pocit. Každý v týmu cítí, že nyní se projekt dostává do obrátek. Dnes jsme samozřejmě ještě nezkoumali limity, ale poháněcí ústrojí a vozidlo zanechaly celkově velmi dobrý první dojem. Už se nemohu dočkat na další pokračování testů.“

„Vývoj vozidla Formule E s maximální hospodárností a nejnižší možnou hmotností je pro náš tým inženýrů velkolepou výzvou. Nyní jsme poprvé viděli vůz za jízdy, což byl pro nás velmi emocionální zážitek. V porovnání s vývojem pro sériovou výrobu jsou požadavky na hospodárnost a hmotnost pohonu ve Formuli E na zcela jiné úrovni. Nyní se budeme postupně přibližovat k limitům. To je zásadní, abychom ve Formuli E obstáli,“ dodal Malte Huneke, technický vedoucí projektu.

Článek je zařazen v: Porsche , Formule E , vývoj , první jízda , Neel Jani
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama