Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ford přidá Waze do palubního systému

Ford rozšiřuje nabídku podporovaných aplikací v palubním systému SYNC 3. Kromě navigační aplikace Waze budou postupně k dispozici i další aplikace.
Vydáno: 28.02.2018
Ford WAZE
Ford WAZE Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Waze je největší službou svého druhu na světě. Má více než 100 milionů aktivních uživatelů. Pomáhá jim „vyzrát“ nad provozem a nalézt nejrychlejší trasu k cíli v závislosti na aktuální hustotě provozu. Uživatelé telefonů Apple iPhone budou moci promítat Waze ze svého telefonu na velkou obrazovku palubního systému. Ford již na platformě AppLink nabízí mobilní navigační aplikaci Sygic a součástí zabudovaného komunikačního a zábavního systému SYNC 3 může být i navigace se službou FordPass Live Traffic.

Softwarové rozhraní Ford SYNC AppLink umožňuje ovládat kompatibilní mobilní aplikace prostřednictvím dotykové obrazovky systému SYNC, hlasem nebo pomocí ovládacích prvků na volantu. Za AppLink stojí SmartDeviceLink (SDL), open source software podporovaný několika výrobci automobilů. SDL vytváří jednotné rozhraní mezi aplikacemi a palubním systémem.

Ford dále oznámil, že podporována bude také audio aplikace Acast. Ta umožňuje stahovat audio stopy k offline poslechu a vyznačuje se funkcí inteligentního doporučování obsahu na základě délky trasy. Aplikace Acast byla jedním z vítězů soutěže „Make it Drivable“, kterou vypsal Ford v roce 2017 pro začínající vývojářské společnosti.

Do AppLink pak přijdou i další aplikace. BPme – umožňuje vyhledávat čerpací stanice BP a zaplatit za palivo přímo z pohodlí svého vozu; Radioplayer – stream oblíbených rozhlasových pořadů a podcastů; a v zemích, kde je k dispozici, bude možné využívat i  aplikace Cisco WebEx – umožňuje účast na online poradách a konferencích prostřednictvím hlasových příkazů.

Článek je zařazen v: Ford , Waze , aplikace , SYNC 3 , AppLink
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama