Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ford KA+ se rozrůstá o crossover Active, inspirovaný vozy SUV

Ford KA+ rozšiřuje svou nabídku o provedení Active, což je crossover se zvýšenou světlou výškou, robustně stylizovaným exteriérem a novými technologiemi.
Vydáno: 08.02.2018
Ford KA+ Active crossover
Ford KA+ Active crossover Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Model KA+ Active má o 23 mm vyšší světlou výšku a dodatečnou plastovou ochranu lemů blatníků i spodních partií karoserie. K dalším jeho charakteristickým znakům patří černé přední mřížky a také střešní ližiny, které se uplatní při přepravě jízdních kol či jiného sportovního vybavení. Výlučně pro tento model jsou určena specifická 15“ kola z lehké slitiny a bronzový metalický odstín Oranžové Canyon Ridge.

Interiér modelu KA+ využívá kontrast černých ploch s chromovanými detaily na exponovaných místech, jako jsou dveřní kliky, ovladače na středové konzole nebo ventilační otvory. Crossover KA+ Active má navíc prahové lišty s nápisem Active a přepracovaný kožený volant s ovládáním tempomatu. Podlahu zavazadlového prostoru i prostoru pro cestující chrání praktické rohože ve voděodolném provedení.

Ford KA+
Ford KA+
Foto: Ford

Komfortní technologie pro Ka+

Komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 umožňuje ovládat audiosystém a připojený chytrý telefon hlasovými příkazy, popřípadě prostřednictvím 6,5“ barevné dotykové obrazovky. Je kompatibilní s Apple CarPlay i Android Auto. K dalším technologiím, které usnadní řidičům nového Fordu KA+ a KA+ Active život, patří dešťový a světelný senzor, vyhřívané čelní okno, vyhřívaná přední sedadla, automatická klimatizace nebo parkovací senzory. Všechny verze KA+ a KA+ Active nabízejí rozsáhlou standardní výbavu od elektrického ovládání předních oken přes dálkově ovládané centrální zamykání, rádio, Bluetooth handsfree, přední mlhová světla, asistent pro rozjezd ve svahu či omezovač rychlosti až po Ford Easy Fuel. Vstup do zavazadlového prostoru lze otevírat nejen tlačítkem pod volantem jako dosud, ale nově i tlačítkem na pátých dveřích.

Bezpečí posádky zajišťuje šest airbagů, elektronický stabilizační systém a systém hlídání tlaku v pneumatikách. K dispozici je rovněž technologie Ford MyKey, která umožňuje omezit maximální rychlost vozu nebo hlasitost audiosoustavy.

KA+ nabídne benzinové i naftové motory

Oba modely nabízejí jak zážehové, tak i vznětové motory. První možností je nový tříválec 1.2 Ti-VCT o výkonu 51 nebo 63 kW. Zákazníkům je k dispozici také vznětový motor 1.5 TDCi o výkonu 70 kW.

Nový Ford KA+ a KA+ Active můžeme v ČR očekávat v polovině roku.

Článek je zařazen v: Ford KA+ , Ford KA+ Active , crossover , novinka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama