Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ford Edge ST – první SUV zrozené pod taktovkou Ford Performance

Nový Ford Edge ST nabízí sportovní vzhled, motor 2.7 EcoBoost o výkonu 250 kW, osmistupňovou samočinnou převodovku, sportovní režim a široký soubor asistenčních systémů.
Vydáno: 23.01.2018
Ford Edge ST
Ford Edge ST Autor: FORD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ford Edge ST má pod kapotou speciálně naladěný vidlicový šestiválec 2.7 EcoBoost, přeplňovaný dvěma turbodmychadly. V tomto provedení dosahuje nejvyššího výkonu 250 kW a točivého momentu 515 N.m. Motoru sekunduje osmistupňová samočinná převodovka a sportovní podvozek. Po aktivaci sportovního režimu se řidiči Fordu Edge ST dočkají ostřejší odezvy na sešlápnutí plynu, agresivnější strategie řazení a výraznějšího zvukového projevu.

Zvenku se nový Ford Edge ST odlišuje specifickou podobou předních i zadních partií včetně mřížky masky a dvou koncovek výfuku. Na přání jsou k dispozici speciální kola o průměru 21 palců. V interiéru lze nalézt přepracovanou středovou konzolu a nový otočný volič samočinné převodovky, který má menší prostorové nároky a ponechává volný přístup k přihrádce na bezdrátové dobíjení chytrých telefonů.

Nový Ford Edge se bude ve Spojených státech sériově dodávat se širokou paletou asistenčních technologií. Budou mezi nimi i systémy, které se u Fordu nebo v daném segmentu objevují vůbec poprvé. Jedná se například o brzdění po srážce - zmírňuje následky potenciální sekundární kolize automatickým brzděním po prvním nárazu; asistent vyhýbacího manévru - pomocí radaru pátrá po pomalu jedoucích nebo stojících vozidlech a v případě hrozící srážky pomůže řidiči provést vyhýbací manévr impulsem do řízení; adaptivní tempomat s funkcí Stop-and-Go a adaptivní vedení v pruhu - samočinně udržuje bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozu až do zastavení a zároveň pomáhá udržovat vůz uprostřed jízdního pruhu. K dalším prvkům výbavy patří také přední a zadní kamery se snímacím úhlem 180°, zdokonalený aktivní parkovací asistent nebo prémiový audiosystém B&O PLAY s 12 reproduktory.

Článek je zařazen v: Ford , Edge ST , Ford Performance , výkon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama