Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Filip Podmol zdolal na motorce Taxis

Filip Podmol jako první člověk přeskočil Taxisův příkop na motorce. Nad legendární dostihovou překážkou v Pardubicích předvedl několik salt vzad a další freestyle motokrosové triky.
Vydáno: 13.05.2019
Filip Podmol přeskočil na motorce Taxisův příkop 1
Filip Podmol přeskočil na motorce Taxisův příkop 1 Autor: Tomáš Karlík (BARTH)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Náročnost celé akce umocňoval vítr a technické problémy s odrazovou rampou. „Bylo to zajímavé, šílené a všechno dohromady. Z překážky jsem měl respekt. Jsem rád, že všechno vyšlo,“ prohlásil Filip Podmol, který se po skocích vyfotil s fanoušky. Společně s nimi podpořil svého staršího bratra Libora Podmola, který se zotavuje v mnichovské nemocnici se zlomenýma nohama.

Taxisův příkop je široký skoro šest metrů. Odrazová rampa se postavila po směru Velké pardubické, za příkop se nafoukl velký nafukovací dopad. Filip si vše nejprve otestoval skokem bez triku. Po dalších pokusech už předvedl salto vzad. Mírné komplikace způsobovalo počasí. „Foukalo jenom lehce, ale i tak to hraje roli. Motorku to trochu házelo ve vzduchu na bok. Když jí držíte nohama za řídítka a ruce máte do nebe, tak to není vůbec příjemné,“ popisoval Filip. Ten v přeskoku Taxisova příkopu nahradil bratra Libora, který měl původně přes překážku přeletět. Libor Podmol, mistr světa a několikanásobný medailista z X-Games, si před čtrnácti dny zlomil obě nohy při závodu mistrovství světa v Mnichově. Svého bratra při skoku v Pardubicích sledoval přes živý stream přímo z nemocnice.

Autosalon.TV: Přeskok Filipa Podmola přes Taxisův příkop
Autosalon.TV: Přeskok Filipa Podmola přes Taxisův příkop
Článek je zařazen v: Podmol , Libor Podmol , Filip Podmol , freestyle motokros , Taxisův příkop
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama