Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Fanoušci Citroënu se chystají na setkání století

Značka Citroën se zrodila dne 4. června 1919, kdy oficiálně představila vůz Type A. V roce 2019 společnost Automobiles Citroën oficiálně oslaví 100. výročí značky, a to různými akcemi v průběhu celého roku.
Vydáno: 11.09.2018
Citroën oslavy sto let
Citroën oslavy sto let Autor: Citroën
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bude to také příležitost shromáždit zákazníky, sběratele a nadšence v rámci speciální akce Setkání století. Tuto akci organizuje sdružení „Amicale Citroën & DS France v partnerství s asociací „Aventure Peugeot Citroën DS a s aktivní podporou společnosti Automobiles Citroën. Setkání století proběhne v La Ferté-Vidame v departementu Eure-et-Loir, což je pro značku Citroën historické místo, jehož poloha jihozápadně od Paříže je navíc pro řadu francouzských i zahraničních účastníků velmi výhodná z hlediska logistiky.

Termín konání Setkání století, který je třeba si zapsat do diáře, je 19. – 21. července 2019 a cílem je shromáždit co největší počet vozů Citroën jakéhokoliv typu a stáří.

Setkání století je oficiální součástí programu oslav Citroën 2019. Pro realizaci akce bylo zvoleno sdružení„Amicale Citroën & DS France“, které vytvořilo pro tuto příležitost orgán „Célébration Centenaire Citroën“, jenž je pověřený přípravou akce za aktivní podpory asociace „Aventure Peugeot Citroën DS“. Jeho práce zahrnuje program, organizaci, financování, komunikaci a realizaci. Ve Francii „Amicale Citroën & DS France“ sdružuje padesátku klubů fanoušků značky Citroën a více než 10 000 francouzských sběratelů, na mezinárodní úrovni pak propagaci zajišťuje asociace „Amicale Citroën Internationale“, která má ve svých řadách více než tisíc zahraničních klubů věnovaných značce Citroën a 70 000 sběratelů po celém světě.

La Ferté-Vidame - do této nenápadné obce v departementu Eure-et-Loir se Citroën v roce 1938 rozhodl umístit centrum pro vývoj a testování svých vozidel. Podnik v La Ferté-Vidame leží na ideálním místě a znamená mnoho výhod z hlediska prostoru, pro sběratele a milovníky značky Citroën navíc nabízí i celou řadu historických konotací. Mezi obcí La Ferte-Vidame, testovacím centrem PSA, které leží v blízkosti místa konání akce, a departementem Eure-et-Loir vznikla navíc nejrůznější partnerství.

I když jde velikostí o výjimečnou událost, bude to rovněž akce rodinného a zábavného charakteru, takže registrační poplatky zůstávají přijatelné: 100 EUR za vozidlo a 2 osoby na palubě po dobu tří dnů; sazby jsou platné pro všechny registrace do 12. listopadu 2018. Podrobné informace o dostupných možnostech lze také vyhledat na webové stránce Citroënu, která obsahuje veškeré užitečné informace včetně nabídky ubytování v okolí, kempu, který bude zřízen speciálně pro tuto akci, dále program nebo seznam prodejců.

Článek je zařazen v: Citroen , Automobiles Citroën , sto let , setkání , akce , La Ferté-Vidame , Eure-et-Loir
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama