Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

ECONOMY INDEX: AMG za cenu Dacie!

Nejlevnější nový Mercedes-AMG vyjde na 1,5 miliónu. Ani starší typy jako 300 CE 6,0 nejsou o moc levnější, spíš naopak. Přesto lze koupit pěkné AMG už za 150 000 Kč.
Aktualizováno: 24.04.2018
Motor V8 50 AMG
Motor V8 50 AMG Autor: Autosalon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Proč si majitelé BMW na model 116i lepí znak ,,M“ a mercedesáři na E 200 CDI signaturu AMG? Protože by ve skrytu duše chtěli místo nafťáku pořádnou motorařinu! Jenže kde na ni vzít. Pohled do ceníku říká, že nejlevnější AMG, postavené na základu Mercedesu-Benz CLA, vyjde na 1.474.990,- Kč. Což je o půl miliónu víc, než byste dali za o třídu větší rodinné Céčko (specifikace Entry), v kombíku. Takže sklapnout paty a vzdát se motoristického snu – Ani náhodou!!  

Za cenu Dacie Logan totiž lze pořídit víkendové svezení, co má 350 koní, pětilitrový osmiválec a z nuly na sto zrychluje za šest sekund. Díky špatné pověsti řady W210 se ceny vrcholné verze Mercedes-Benz E 50 AMG drží nízko – zachovalý kus lze sehnat už kolem 6000 EUR. Dokonce i bez větší stopy koroze. Pokud se o něj budete starat, nemusí zreznout https://cool.iprima.cz/tema-ochrana-laku-karoserie. Ani servis, až na pár specifických dílů, nepředstavuje nic hrozného.

 

Má to však jedno ALE! Nové Mercedesy-AMG jsou vesměs čtyřkolky s chytrým ESP. Kdežto E50 představuje starou školu – klasická koncepce pohonu a přetáčivý smyk krotí pouze ASR. U auta, co jede bez omezovače 280 km/h, to může znamenat velmi krátkou radost z cenově dostupné rakety. Zkrátka majitelům sporťáků se vyplatí speciální trénink. Ostatně řidičský kurz sportovní jízdy absolvujeme tento čtvrtek v premiérovém dílu. Přidáte se?

Autor článku: expert Daniel Dítě      

Článek je zařazen v: Economy Index , AMG , Mercedes , Mercedes-Benz E 50 AMG , V8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama