Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dvoumístná plážová buggy se přemění na jednomístný vodní skútr. Koncept Hyundai Kite.

Při vývoji konceptu Hyundai Kite spolupracovalo Evropské designérské centrum Hyundai s renomovanou italskou designérskou školou IED (Istituto Europeo di Design).
Vydáno: 13.03.2018
Hyundai Kite 1
Hyundai Kite 1 Autor: Hyundai
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koncepční vozidlo Hyundai Kite slavilo světovou premiéru na březnovém ženevském autosalonu. Futuristická dvoumístná lehká plážová buggy, která může být přeměněna v jednomístný vodní skútr, byla navržena týmem patnácti studentů magisterského studia designu dopravních prostředků na IED ve spolupráci s Evropským designérským centrem Hyundai. Hyundai spojil síly s renomovanou školou IED již podruhé. Jejich předchozí společný projekt z roku 2014 se zabýval vývojem konceptu ultralehkého sportovního vozu PassoCorto. Hyundai uvedenými partnerstvími přispívá ke vzdělávání mladých designérů a ze spolupráce s talentovanými studenty designu získává inspiraci pro návrhy designu svých produktů.

Design hraje pro Hyundai v Evropě důležitou roli. Z modelů prodávaných v Evropě jich je 85 % navrženo, testováno a vyráběno v Evropě. Společnost dále posiluje své zaměření na evropský region, například spolupracemi s místními institucemi, jako je IED, které přinášejí hodnotné výsledky. Příkladem je Marco Gianotti, bývalý student IED, který v roce 2014 nakreslil první skici konceptu PassoCorto a dnes pracuje jako designér exteriéru v Evropském designérském centru Hyundai.

Hyundai Kite je vozidlem bez dveří, střechy i oken, které může jezdit na silnici i po vodě. Je tvořeno skořepinovou konstrukcí „karoserie“ s délkou 3 745 mm a výškou 1 455 mm. Její plochy se vzájemně prolínají, čímž vzniká nekonečná struktura křížení a křivek. Designéři chtěli minimalizovat bariéry mezi exteriérem a interiérem, a tím vytvořit funkční a zábavný dopravní prostředek. Linie vyjadřují představu plavání a svobody, jako pojítko s nápadem trávit volný čas blízko vody.

Vozidlo je v obou konfiguracích vybaveno elektrickým pohonem. Čtyři bezkartáčové elektromotory jsou umístěny uvnitř kol. K cestování na vodě slouží pohon na stejném principu vodní trysky jako u běžných vodních skútrů. Interakce mezi řidičem a vozem Hyundai Kite probíhají pomocí mobilního telefonu uživatele, čímž je zajištěno intuitivní ovládání všech funkcí automobilu.

Hyundai Kite
Hyundai Kite
Článek je zařazen v: Hyundai , Hyundai Kite , koncept , autosalón , Ženeva , IED , Istituto Europeo di Design
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama