Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Driftující Škoda 130 LR! Nevěříte? Sledujte!

Nové video TROTINA Rallye TEAMU! Řidič zde driftuje se starou Škodou 130 LR v úzkých prostorách firmy CZ-Eko! Jak se vše rodilo? Čtěte a hlavně sledujte níže!
Aktualizováno: 10.08.2018
Driftující Škoda 130 LR! Nevěříte? Sledujte!
Driftující Škoda 130 LR! Nevěříte? Sledujte! Autor: TMRW Production
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přípravy na drift

Přípravám na natáčení se aktéři věnovali už na přelomu května a června, což jak se nakonec ukázalo, nebylo vůbec na škodu. Natáčení bylo sice náročné, ale na druhou stranu dokonale připravené, a tak proběhlo poměrně hladce.

Nejtěžší bylo to, aby na zemi nebyly vidět stopy od gum z přechozích jízd, proto se muselo co nejvíce scén natočit, jak se říká „na první dobrou“. Což mělo i další výhody, například to, že řidič častokrát projel scénu téměř neopakovatelně dobře a štáb to zkrátka musel mít. Řidič auto dokonce i několikrát odřel, což v žádném případě nebral jako chybu, spíše jako nevyhnutelnou část driftu, kterou je potřeba ve videu ukázat. My jsme to samozřejmě ve videu použili.

Překvapení ze škodovky

Jestli něco během natáčení překvapilo, tak rozhodně rychlost upravené škodovky ve spojení s řidičovými schopnostmi. Hned na začátku bylo naprosto jasné, že řidič ví, co dělá, takže se kameramani nemuseli bát k driftu více přiblížit a dostat tak lepší záběry. Jeden z kameramanů si dokonce chtěl sednout na místo spolujezdce a natáčet řidiče při jízdě, jenže to prostě nebylo možné. Tento problém nám však ochotně pomohlo vyřešit GoPro – GOHD.cz, které se na projektu podílelo zapůjčením nového GoPro Fusion. Díky tomu vyšlo i bonusové video, ve kterém si divák může celou jízdu užít jako spolujezdec, ve VR.

Video bylo natáčeno kromě několika pozemních kamer i na kameru leteckou, která výsledek nepochybně také dost obohatila. Už při natáčení jsme tušili, že finální projekt bude velmi povedený, a tak jsme si po celou dobu dokázali udržet pozitivní náladu.

Driftující Škoda 130 LR EVO
Driftující Škoda 130 LR EVO

Auto:

  • ŠKODA 130 LR EVO
  • Rok: 1986
  • Točivý moment: 187 Nm
  • Motor: Škoda 1500 112 kW, 8 ventilů
  • Pohon zadních kol

Řidič:

  • Petr Šimurda

Videoprodukce:

Lokalita:

  • odsávací linka Cz-Eko

Ještě jedna zajímavost, produkční tým je tvořen pouze lidmi ve věku 18-19 let!

Jak se běhá za autem v driftu
Jak se běhá za autem v driftu

Autor článku: Radek Picka

Driftující Škoda 130 LR EVO 360 stupňové video
Driftující Škoda 130 LR EVO 360 stupňové video
Článek je zařazen v: • Škoda , Škoda 130 LR EVO , drift , TMRW Production , Petr Šimurda , 1986
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama