Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dokonalý český sleeper. Octavia RS dostala skoro 500 koní

Ne moc často se na naší tuningové scéně najde něco, co má styl, výkonu na rozdávání a co by práci českých tunerů mohlo z fleku reprezentovat i v zahraničí. Přesně taková je tato Škoda Octavia RS kombi.
Vydáno: 29.10.2017
Škoda Octavia RS od RSR-Performance
Škoda Octavia RS od RSR-Performance Autor: RSR-Performance
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O Octavii RS kombi se často hovoří jako o snu českých manažerů. V případě této upravené škodovky ale možná budeme mluvit o snu všech, kteří si libují v rychlosti. Do parády si ji totiž vzal český úpravce RSR-Performance, který až tolik neřešil exteriér a design auta jako spíše to, co je pod kapotou. A udělal zatraceně dobře.

Standardní dvoulitrové TSI, které Octavii pohání, zůstalo na svém místě. Jeho technika ale prošla velkou proměnou, jejíž výsledkem je výkon přesahující 470 koní. K tomu, aby úpravce takového čísla dosáhl, musel vyměnit palivovou pumpu, přidat karbonové sání a hlavně sériovou řídící jednotku vyměnit za speciální, plnou nových map, která má označení REVO Stage 4. Nové je ale především hybridní turbodmychadlo REVO IS38ETR, mezichladič, také nápravnice nebo podvozek.

Samozřejmě autu nechybí zbrusu nový výfukový systém, nová a mnohem odolnější spojka nebo velké brzdy, které jsou schopny zkrotit takovou dávku výkonu. Celek hezky doplňují 20“ kola BBS, která do podběhu zapadla zcela přesně díky použití vzduchového podvozku. Jak říkáme, na české poměry je tahle úprava opravdu vkusná a funkční. Hezká práce!

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Octavia RS , Škoda Octavia RS , tuning , komb , kombi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama