Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Designové studie stopětadvacítek od Hondy

Římské výzkumné a vývojové centrum značky Honda představilo na výstavě EICMA dvě designové studie strojů s motorem o objemu 125 cm3.
Vydáno: 13.11.2018
Honda CB125M a CB125X Concept
Honda CB125M a CB125X Concept Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Již po čtvrtý rok v řadě se v části „Design studio“ na stánku značky Honda u příležitosti výstavy EICMA, která je největší výstavou motocyklů na světě, představilo několik futuristických strojů. Pro rok 2018 to byly dvě nové designové studie strojů o objemu motoru 125 cm3, které vznikly ve výzkumném a vývojovém centru značky Honda v Římě: CB125X a CB125M. Obě studie přitom vycházejí z platformy současného modelu CB125R pro rok 2018.

Segment strojů s motory 125 cm3 zažívá v posledních letech renesanci, a to zejména díky 25% nárůstu evropského trhu v průběhu roku 2018; koncepty, které navrhl tým konstruktérů pod vedením Valeria Aiella, nabízejí dva velmi avantgardní pohledy na tuto kategorii.

CB125M je nahý street motocykl v zářivě červené barvě, v jehož vzhledu se objevují zřetelné rysy kategorie „super-motard“. Futuristické linie jsou minimalistické a mimořádně ostré, přičemž sedlo plynule přechází do krátké zvednuté zádi a drobného LED světla. Naopak CB125X v bílém provedení je „X“ model se zřetelným enduro zaměřením, jenž je charakterizován velkým množstvím precizně vedených linií a robustními povrchy, jež evokují svět science fiction. Linie jsou čisté, zatímco sedlo a rám plynule dotvářejí vpřed skloněnou siluetu, z níž vyzařuje agresivní dynamika. Přední část modelu CB125X je pozoruhodná díky třem světlometům – jednomu centrálnímu a dvěma rozmístěným po stranách kapotáže, které kromě unikátního vzhledu dodávají jízdě s tímto strojem vyšší úroveň bezpečnosti.

Oba modely si kladou za cíl stimulovat představivost mladších zájemců, kteří přemýšlejí o svých snech na dvou kolech. 

 

Článek je zařazen v: Honda , motocykly , koncept , studie , Honda CB125X , Honda CB125M , EICMA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama