Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

CUPRA e-Racer je prvním elektrickým závodním cestovním vozem na světě

Nová značka CUPRA se chystá vstoupit do světa motoristického sportu. CUPRA převezme veškerou odpovědnost a práci, vykonávanou dosud divizí SEAT Sport.
Vydáno: 08.03.2018
CUPRA e-Racer
CUPRA e-Racer Autor: CUPRA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

CUPRA tím naváže na více než 40 let účasti značky SEAT v motoristickém sportu, ale nová značka si je zároveň vědoma toho, že vývoj závodní techniky se bude ubírat směrem k alternativním pohonům. Cílem je tedy ukázat cestu k čistému a hospodárnému motoristickému sportu.

SEAT je od roku 2014 s vozem Leon Cup Racer významnou značkou v mezinárodních závodech cestovních vozů TCR, nemluvě o tom, že SEAT Sport vyrábí veškeré závodní vozy koncernu Volkswagen pro účast v TCR (Audi RS3 LMS a Volkswagen Golf GTI TCR) na regionální i mezinárodní úrovni.

Nový vůz CUPRA e-Racer, který je závodním vozem se 100% elektrickým pohonem, je postaven na základu Cup Racer se spalovacím motorem. CUPRA e-Racer nabízí pozoruhodné výkony, jimiž v některých ohledech tradiční závodní vozy dokonce překonává. Kromě toho má řadu dalších předností. Mezi ně patří například elektromotor s mnohem jednodušší konstrukcí, která klade výrazně menší nároky na údržbu. A CUPRA e-Racer je především hospodárnější, protože využívá téměř veškerou dodávanou energii, zatímco spalovací motor využívá v nejlepším případě maximálně 30 % energie, obsažené v palivu. Ve fázích brzdění a zpomalování probíhá navíc rekuperace, tedy zpětné získávání kinetické energie pro pozdější použití k pohonu. Elektromobil poskytuje maximální točivý moment v okamžiku sešlápnutí pedálu plynu, takže nabízí mnohem lepší zrychlení. Pro dosažení maximálních jízdních výkonů již tedy není nutné dosáhnout určitých otáček za minutu.  Ze stejného důvodu není zapotřebí ani převodovka.

CUPRA e-Racer poskytuje trvalý výkon 300 kW a nejvyšší výkon až 500 kW. Záměrem konstruktérů závodního vozu CUPRA e-Racer bylo dosáhnout výkonových parametrů konvenční verze. Vůz se v průběhu roku 2018 představí na vybraných akcích. Se závody cestovních vozů s čistě elektrickým pohonem se počítá od roku 2019.

Článek je zařazen v: Cupra , motorsport , CUPRA e-Racer , závodní vůz , cestovní vozy , elektromobil
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama