Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Crash test proměnil psa v hrocha

Stále častěji s sebou lidé na dovolenou berou i své psí miláčky. Málokdo si už ale uvědomí, co dokáže způsobit nepřipoutání psa ve vozidle.
Vydáno: 09.08.2018
Crash test - pes v autě
Crash test - pes v autě Autor: Allianz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle crash testu Allianz Centra pro technologie (AZT) v Mnichově může mít pětatřicetikilový německý ovčák při nehodě v rychlosti 40 km za hodinu hmotnost až 1 400 kg, což může mít fatální následky pro všechny cestující.

„Náš experiment ukazuje, že vezete-li na zadních sedadlech nezajištěného středně velkého psa, může při čelním nárazu i v poměrně nízké rychlosti dojít k naprosté devastaci předních sedadel,“ uvádí Carsten Reinkemeyer, odborník na automobilové strojírenství a dopravní bezpečnost z AZT.

Pokud se stane havárie při rychlosti 40 km za hodinu, domácí mazlíček může vyvinout sílu rovnající se až čtyřicetinásobku jeho hmotnosti. Pes, který váží 35 kg tak rázem dosahuje hmotnosti hrocha obojživelného, tedy až 1 400 kg.

Psi s hmotností do 12 kilogramů by měli být zabezpečeni speciálním postrojem z nepružného materiálu, který se připne k bezpečnostnímu pásu. Pro větší zvířata jsou určeny přepravní boxy či klece v zavazadlovém prostoru. Ty nejen minimalizují rizika při samotné nehodě, ale jsou vhodné i po ní, kdy často vyděšená zvířata nekontrolovatelně vybíhají z aut a ohrožují tak sebe i okolní provoz.

Crash test proměnil psa v hrocha
Crash test proměnil psa v hrocha
Článek je zařazen v: pes v autě , bezpečnost provozu , umístění , přepravní boxy , postroje , připoutání psa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama