Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Continental v Brandýse vyrobil milion řídicích jednotek informačního systému pro skupinu PSA a nadále rozšiřuje výrobu

Společnost Continental Automotive Czech Republic, přední dodavatel komponentů do automobilů, slaví výrobní milník. Ve svém závodě v Brandýse nad Labem vyprodukovala už 1 milion řídicích jednotek informačního systému vozidel pro koncern PSA.
Vydáno: 16.01.2018
Continental multimedia
Continental multimedia Autor: Continental
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takzvané OVIP (Open Vehicle Infotainment Platform) silverboxy zpracovávají informace z vozu a umožňují ovládání multimediálního systému. Firma nyní navyšuje jejich výrobu o 20 % a hledá 150 nových zaměstnanců.

Brandýský Continental dodává OVIP skupině PSA od ledna 2016. Francouzský koncern je používá u všech svých značek, kterými jsou Peugeot, Citroën, DS a Opel-Vauxhall, a to napříč všemi modelovými řadami. Tyto řídicí jednotky se dosud v Brandýse produkovaly na třech výrobních linkách, nyní Continental uvádí do provozu čtvrtou. Dojde tím k navýšení výroby z 25 000 kusů týdně na více než 30 000 kusů.

Continental výrobní linka OVIP
Continental výrobní linka OVIP
Continental

Nejen tento úspěch, ale i rostoucí zájem o další produkty firmy znamenají pro Continental nabírání nových zaměstnanců. Aktuálně v brandýském závodě hledají sto dělnických a padesát odborných pracovních pozic. Po nedávném osmiprocentním navýšení mezd firma nabízí průměrnou mzdu na dělnických pozicích téměř 33 000 Kč.

OVIP disponuje integrovanými funkcemi, které zpracovávají data pro 3D navigaci, rádio, parkovací kameru, připojení chytrého telefonu a ovládání veškerých multimédií. Údaje lze kontrolovat prostřednictvím středového dotykového displeje, na kterém se zobrazují. Kromě displeje lze systém ovládat tlačítky na volantu nebo hlasem.

Continental v Brandýse nad Labem patří mezi tradiční dodavatele automobilek. Vyrábí interiérovou elektroniku (autorádia, multimediální systémy a jejich přední displeje, palubní přístroje, ovládací panely klimatizací) či řídicí jednotky palivových systémů. S jeho produkty se můžete setkat také ve značkách jako VW, Škoda, BMW, Fiat, Toyota, Volvo a řadě dalších.

V současné době v závodě v Brandýse nad Labem pracuje více než 2 900 zaměstnanců.

Článek je zařazen v: Continental , Brandýs nad Labem , výroba , PSA , OVIP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama