Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Consumer Reports v USA ohodnotil nejlepší auta pro rok 2018

Americká organizace spotřebitelů Consumer Reports zveřejnila seznam nejlepších automobilů v jednotlivých segmentech nabízených na americkém trhu v roce 2018. Jsou na něm celkem čtyři modely Toyota.
Vydáno: 05.03.2018
Toyota Corolla
Toyota Corolla Autor: Toyota
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toto hodnocení nazvané 10 Top Picks of 2018: Best Cars of the Year ovlivňuje několik faktorů. Patří sem testy na dráze speciálně upravené pro tento účel, design, komfort, výkon a spotřeba pohonných hmot nebo energie. Velký význam mají rovněž výsledky v každoročním testování spolehlivosti, které provádějí experti této organizace a konečně i hodnocení spokojenosti uživatelů.

Mezi prvními deseti vozy na žebříčku jsou čtyři modely Toyota – kompaktní Corolla, střední Camry, střední SUV Highlander a minivan Sienna. Dle názoru Consumer Reports je to především díky spolehlivosti značky Toyota, jejich bezpečnosti a populárnímu designu. „Pozici Toyoty pomáhá impozantní spolehlivost celé škály modelů,“ hodnotí Jake Fisher, ředitel oddělení automobilových testů Consumer Reports. Dalším faktorem je to, že vozy mají ve standardní výbavě systémy aktivní bezpečnosti, jako jsou automatické nouzové brzdění nebo systém varování před kolizí s předjíždějícím automobilem.

Značkou, která zaujala dvě pozice v žebříčku nejlepších automobilů roku 2018, je Chevrolet. Consumer Reports vyznamenal elektrický Bolt a Impalu, která vyhrála v segmentu velkých sedanů.

Žebříčky Consumer Reports sleduje motoristický tisk i potenciální zákazníci, kteří plánují nákup vozu. Tato organizace je známá svojí nekompromisní nezávislostí – kupříkladu vozy používané v testech si kupuje z vlastních prostředků a provádí podrobné průzkumy mezi tisíci uživatelů automobilů.

 

Vítězné modely 10 Top Picks Consumer Reports za rok 2018

Kompaktní vůz – Toyota Corolla

Corolla získala body za vysokou spolehlivost, nízkou spotřebu pohonných hmot, kvalitu řízení a pohodlí při jízdě překračující úroveň dané třídy. Consumer Reports kompaktní Toyotu chválí za balíček Toyota Safety Sense ve standardní výbavě.

Ekologický kompaktní vůz – Chevrolet Bolt

Výhodou modelu Bolt je dlouhý dojezd na jedno nabití (400 km), dobré zrychlení a jízdní vlastnosti, ale také příznivá cena i po započtení doplatků. Experti Consumer Reports ocenili rovněž vysoko umístěné sedadlo řidiče.

Kompaktní SUV – Subaru Forester

Forester je výjimečný v mnoha ohledech, včetně ekonomické jízdy, spolehlivosti a promyšleného designu, díky kterému je prostorný a řidič se může těšit z dobrého rozhledu.

Luxusní kompakt – Audi A4

Consumer Reports chválí Audi A4 za dobrou kombinaci solidnosti, pohodlí a dynamiky. Návrh karoserie je elegantní s mírně sportovním laděním a také zpracování interiéru je na vysoké úrovni.

Luxusní kompaktní SUV – BMW X3

Dle názoru amerických expertů představuje X3 spojení radosti z jízdy, pohodlí, moderních technologií a praktičnosti. Rychle reaguje na sešlápnutí plynového pedálu a plynule zrychluje i se základním motorem.

Středně velký sedan – Toyota Camry

Nová generace Toyoty Camry jen potvrzuje svoji reputaci propracovaného rodinného sedanu. Snoubí se zde zajímavý design s příjemně nízkou spotřebou, a to jak v případě benzinového motoru, tak u hybridního pohonu. Automobil je energický v řízení a velmi dobře odhlučněný.

Minivan – Toyota Sienna

Sienna na nejvyšší úrovni nabízí vše, čeho si řidiči na minivanech cení nejvíce. Prostorná, pohodlná kabina pro osm lidí, snadno přestavitelná sedadla a komfortní řízení ve spojení s dynamickým, leč úsporným motorem. Je to jediný zástupce svého segmentu, který je v nabídce s pohonem všech kol.

Středně velké SUV – Toyota Highlander

Highlander je v rámci svého segmentu výjimečný tím, že dosahuje dobrých výsledků při nízké spotřebě a spolehlivosti. Je dost prostorný pro osm lidí, ale natolik kompaktní, že nemá problém s parkováním.

Velký sedan – Chevrolet Impala

Consumer Reports soudí, že se Impala pohodlím při řízení vyrovná prémiovým vozům. Tichá, prostorná kabina splňuje vysoký standard zpracování. Velmi komfortní je také zavěšení kol.

Velký pickup – Ford F-150

Consumer Reports oceňuje zejména promyšlený projekt tohoto modelu přispívající k významné redukci hmotnosti auta. Přeplňovaný šestiválec se může pochlubit velmi dobrým zrychlením a (v rámci své třídy) nízkou spotřebou pohonných hmot. Pozornost si zaslouží rovněž dobrý multimediální systém a asistent pro couvání s přívěsem.

Článek je zařazen v: Consumer Reports , žebříček aut 2018 , Toyota Corolla , Chevrolet Bolt , Subaru Forester , Audi A4 , BMW X3 , Toyota Camry , Toyota Sienna , Toyota Highlander , Chevrolet Impala , Ford F-150
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama