Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Chcete na našich dálnicích jezdit 150 km/h?

Sněmovna překvapivě schválila novelu zákona o pozemních komunikacích, kde k plánovanému zvýšení rychlosti na některých silnicích prvních tříd přilepil poslanec Ivan Adamec návrh na zvýšení rychlosti na dálnicích na 150 km/h.
Vydáno: 30.04.2015
Rychlé auto 2
Rychlé auto 2 Autor: Oficiální zdroj
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak to všechno začalo? Tak především tím, že Ministerstvo dopravy připravilo návrh na změnu zákona, který reaguje na nesmyslné devadesátky na silnicích, které jsou stavěné na vyšší rychlosti. Některé silnice první třídy tak budou mít rychlostní limit 110 km/h a některé silnice pro motorová vozidla se stanou dálnicemi.

K tomuto zákonu ale poslanec Ivan Adamec přidal pozměňovací návrh, že by se na dálnicích mohlo jezdit na vybraných úsecích až 150 km/h. A sněmovna to překvapivě schválila. Co s tím? Bude se jezdit takovou rychlostí? Asi ne.

Neschváleno

I když celý zákon pravděpodobně projde Senátem a podepíše jej i prezident, jezdit touto rychlostí asi nebudeme. Ministr dopravy Dan Ťok oznámil, že celé je to jen fraška, protože stejně zvýšení rychlosti schvaluje Ministerstvo dopravy a to k tomuto kroku nikdy nepřistoupí. Naše dálnice nejsou stavěné na tuto rychlost. Možná by tu pár výjimek bylo, ale musely by se osadit digitálními cedulemi, které by reagovaly na dopravní situaci i počasí a podle toho regulovaly nejvyšší rychlost. Jde o úseky kolem Tábora, na konci hradecké dálnice nebo před Ostravou. Ale ministerstvo pravděpodobně k tomuto kroku nesáhne.

 

Rychlé auto

V Německu chtějí omezit rychlost na 80 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama