Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

České Budějovice mají novou rychlodobíjecí stanici pro elektromobily

Společnost E.ON otevřela první rychlodobíjecí stanici pro elektromobily v Českých Budějovicích, která nově stojí u obchodního domu Globus.
Vydáno: 17.12.2018
Rychlonabíječka E.ON v Českých Budějovicích
Rychlonabíječka E.ON v Českých Budějovicích Autor: E.ON
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Majitelé vozidel na elektřinu si mohou zdarma dobít své vozy na moderní rychlonabíječce ABB Terra 53 CJT, jež je celkově 20. veřejnou rychlodobíjecí stanici E.ON v České Republice. Spuštění je součástí projektu ve spolupráci s řetězcem Globus, který by v budoucnu měl zajistit dobíjecí stanice u všech jeho poboček v České Republice.

Rychlodobíjení na 80 % za 30 minut

Dobíjecí stanice umožní dobíjení až dvou elektromobilů najednou. Díky jejímu vysokému výkonu (50 kW DC nabíjení, 22 kW AC nabíjení) si mohou lidé svůj elektromobil dobít na 80 % kapacity baterie za zhruba 30 minut. Nabíjení tak lze stihnout například během nákupu v centru či během přestávky na občerstvení při cestě.

„Rozšiřování sítě dobíjecích stanic je pro nás jednoznačnou prioritou a jsme rádi, že mají obyvatelé Českých Budějovic nyní další možnost dobít si své elektrické vozy. Elektromobilita je celosvětový trend a chybějící infrastruktura je jednou z největších překážek jejího rozvoje, kterou však tímto alespoň částečně překonáváme,“ říká Hana Kořínková ze společnosti E.ON.

Dobíjecí stanice v Českých Budějovicích je pátou ze společného projektu společností E.ON a Globus, jehož cílem je podpořit rozvoj elektromobility v Česku. „Naší dlouhodobou vizí je vybudovat u každé naší prodejny nabíječku pro elektromobily. V rámci pilotního projektu chceme zjišťovat reakce zákazníků, a hlavně se učit, co dál,“ říká ředitel non-food segmentu Globusu Jan Navrátil. Dobíječky u Globusu budou v prvním roce provozu zdarma, poté přejdou na kreditový systém platby.

Aktuálně společnosti E.ON a Globus provozují dobíjecí stanice ve čtyřech dalších lokalitách, například v Opavě nebo v Praze. České Budějovice se tak zařazují na rostoucí seznam míst, na kterých E.ON provozuje své dobíjecí stanice. Těch je nyní v České Republice 20, včetně nedávno spuštěné rychlodobíječky na D1 u Ostrovačic.

Článek je zařazen v: elektromobily , nabíjecí stanice , rychlonabíjecí stanice , E.ON , České Budějovice , Globus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama