Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Česká republika přivítá historické vozy Peugeot

Poprvé ve své historii zavítá mezinárodní sraz historických vozů Peugeot „International L’Aventure Peugeot Meeting“ do České republiky.
Vydáno: 16.04.2018
Peugeot sraz historických vozů
Peugeot sraz historických vozů Autor: Peugeot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Letošní druhý červnový víkend bude v Praze, Plzni, ale i na dalších místech Česka k vidění zhruba stovka exkluzivních veteránů francouzské značky od majitelů z celé Evropy sdružených do asociace, jíž zaštiťuje nejen samotná francouzská automobilka, ale je podporována přímo i rodinou Peugeot.

V uplynulých letech se tato akce konala například v holandském Oosterbeeku či francouzském Bordeaux. V Česku se uskuteční již 26. ročník této události, které se účastní majitelé historických Peugeotů nejen z Francie, ale také z Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie či Lucemburska. Přidají se k nim také vybraní čeští zástupci z řad sběratelů, kteří propadli lásce k historickým vozům této francouzské značky.

Víkendový program je atraktivní nejen pro účastníky, ale také pro diváky. Představí se totiž historické vozy značky Peugeot, které jsou jinak po většinu roku pečlivě uskladněny v garážích majitelů či v různých sbírkách napříč Evropou. Prvním místem, kde bude možné spatřit přehledně celé startovní pole, je pražské Dvořákovo nábřeží za Rudolfinem. Posádky se pak přesunou po trase dlouhé zhruba 40 kilometrů do pražského hotelu Pyramida a po obědě vyrazí na nejdelší etapu rallye (cca 90 km) z Prahy na Zámek Zbiroh. Během této jízdy pro ně bude na trase připraven test přesnosti, který se budou snažit zvládnout s přesností na setiny sekundy. Večerní společenský program na Zámku Zbiroh zahrnuje i hodnocení soutěže elegance z přihlášených vozů. V neděli pak posádky vyrazí na poslední etapu, která je přivede do Plzeňského pivovaru. Zde rovněž proběhne závěrečné slavnostní vyhlášení a ocenění úspěšných týmů.

Asociace Aventure Peugeot byla založena v roce 1982 Pierrem Peugeotem, jenž chtěl tímto krokem vytvořit příznivé podmínky pro ostatní kluby a organizace, které se věnovaly historii značky Peugeot, a poskytovat jim odpovídající služby. Jeho projekt se v průběhu desetiletí dynamicky rozvíjel nejen díky práci dobrovolníků, ale rovněž s významnou podporou skupiny PSA. V roce 2015 se asociace přejmenovala na Aventure Peugeot Citroën DS, jejím prezidentem je Xavier Peugeot (syn Pierra Peugeota) a tato nezisková organizace se i nadále stará o uchování historického odkazu všech tří značek s cílem představit jej co nejširší veřejnosti.

Článek je zařazen v: Peugeot , sraz , veteráni , Praha , Plzeň , International L’Aventure Peugeot Meeting
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama