Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW si za driftování s BMW M5 připsalo dva rekordy v Guinnessově knize rekordů. Palivo se doplňovalo jako u stíhaček za letu.

Nové BMW M5 vytvořilo zápis do Guinnessovy knihy rekordů v délce driftu bez přerušení osm hodin a také za nejdelší drift s dvojicí vozů.
Vydáno: 15.01.2018
BMW M5 rekord drift
BMW M5 rekord drift Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

BMW instruktor Johan Schwartz ujel v novém BMW M5 v nepřetržitém driftu na kluzné ploše centra BMW Performance ve městě Greer v Jižní Karolíně (USA) 374,2 kilometru. Tím se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů za nejdelší drift během osmi hodin. Schwartz tak překonal svůj předchozí rekord, který ve stejné disciplíně činil 230,1 kilometru.

Aby mohl automobil jet řízeným smykem podle regulí Guinnessovy knihy rekordů nepřetržitě po dobu osmi hodin, musel být vybaven speciálním systémem pro doplnění paliva, který vyvinulo BMW ve spojení se společností Detroit Speed sídlící v Severní Karolíně. Systém umožnil doplnění paliva podobným způsobem, jako je to možné u stíhacích letounů za letu. V tomto případě probíhalo doplnění ručně z druhého driftovacího BMW M5, za jehož volantem seděl hlavní instruktor BMW Performance centra Matt Mullins. Mullins rychlost svého driftujícího BMW M5 přizpůsobil rychlosti Schwartzova vozu a následně Matt Butts ze společnosti Detroit Speed provedl samotné doplnění paliva tak, že se bezpečně přivázaný vyklonil ze zadního okénka druhého vozu a nasadil plnicí pistoli do speciálního otvoru v bočním zadním okně vozu, který si jel pro rekord.

Druhý zápis do Guinnessovy knihy rekordů patřil nejdelšímu tandemovému driftu během jedné hodiny na mokrém povrchu. Schwartz a Mullins driftovali společně v těsném sledu jednu hodinu a urazili celkovou vzdálenost 79,3 kilometru.

Článek je zařazen v: BMW , Guinnessova kniha rekordů , zápis , drift
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama