Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW řady 6 Gran Turismo dostane nový základní motor

Nabídka motorů v modelu luxusní třídy automobilky BMW bude poprvé doplněna o úsporný vznětový čtyřválec.
Vydáno: 03.05.2018
BMW řady 6 Gran Turismo
BMW řady 6 Gran Turismo Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V poslední době obchází automobily strašák se jménem dieselového motoru, který prý má odzvoněno. Přesto automobilky přicházejí s novinkami, které by měly v následujících měsících pod kapotou posílit jejich modelové řady a kupodivu tyto pohonné jednotky využívají právě tolik diskutovanou naftu.

A tak také BMW rozšiřuje svoji nabídku pohonných jednotek v segmentu luxusních modelů a od července 2018 bude pro BMW řady 6 Gran Turismo k dispozici nový čtyřválcový vznětový motor o výkonu 140 kW/190 k.

Přeplňovaný dvoulitr s technologií proměnného nastavení lopatek a přímým vstřikováním Common Rail má maximum točivého momentu 400 N.m, který je k dispozici od otáček 1 750 do 2 500 1/min, největší výkon má již zmiňovanou hodnotu 140 kW při 4 000 1/min. S tímto motorem se nabídka pohonných jednotek pro BMW řady 6 Gran Turismo rozrostla na pět položek. Doplňuje tak dvojici vznětových řadových šestiválců, zážehový řadový šestiválec a také zážehový čtyřválcový motor. Nový základní vznětový motor přenáší svoji sílu na silnici prostřednictvím osmistupňové samočinné převodovky Steptronic. I pro toto nové provedení je připravena kompletní nabídka podvozků nabízených v této modelové řadě. Nechybí tedy možnost vybavit jej například adaptivním vzduchovým odpružením na obou nápravách, integrálním aktivním řízením s řízením zadních kol či systémem Executive Drive s adaptivně řízenými stabilizátory. Nové BMW 620d Gran Turismo je připraveno z klidu na 100 km/h zrychlit během 7,9 sekundy. Výrobce uvádí kombinovanou spotřebu paliva 4,9 až 4,8 litru na 100 kilometrů jízdy.

Článek je zařazen v: BMW , BMW řady 6 Gran Turismo , nový motor , spotřeba paliva
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama