Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW Motorrad ukazuje v Brně flotilu nových modelů

BMW Motorrad představuje návštěvníkům veletrhu Motosalon na brněnském výstavišti pohodlné stroje pro dlouhé cesty, ale na své si přijdou i jezdci preferující jednoduchost nebo ekologii. Ke svému 95. výročí BMW Motorrad Česká republika představilo limitovanou edici roadsteru s jedinečným designem, která bude určena pouze pro český trh.
Vydáno: 09.03.2018
BMW Motosalon
BMW Motosalon Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mezi nejočekávanější novinky BMW pro letošní rok patří zejména dvojice menších cestovních endur s označením GS. Navzdory jejich odlišnému názvu mají F 750 GS a F 850 GS stejný objem nového dvouválcového motoru. První z modelů však nabízí výkon 57 kW/77 k a maximální rychlost 190 km/h, zatímco druhý dokonce 70 kW/95 k a maximální rychlost přesahující 200 km/h. Změn doznal i design obou modelů. Nádrž se nově přesunula zpod sedla až před řidiče a výfuk byl přesunut na pravou stranu.

Pohodlí na dlouhé cesty
BMW mezi novinkami představuje také luxusní cestovní model K 1600 Grand America s šestiválcovým motorem o výkonu 118 kW/160 k. Umístění stupaček umožňuje řidiči zaujmout pohodlnou pozici a nabízí skvělý komfort. Je rovněž vybaven horním kufrem, navrženým speciálně pro dlouhé cestování a doplněným dvěma bočními kufry, jež dodávají stroji charakteristický tvar. Vedle nadstandardní kapacity úložných prostor motocykl disponuje vyhřívanými rukojeťmi řídítek, systémem pro automatické udržování rychlosti, vysokým větrným štítem, adaptivním svícením do zatáček či asistentem rozjezdu do kopce.

Okruhový predátor
Pro nadšence okruhových jízd představuje BMW čistokrevný závodní motocykl HP4 Race, určený pro extrémní rychlostní výkony. Motor závodního speciálu produkuje 158 kW/215 k při provozní hmotnosti pouhých 171 kilogramů, dosažené díky karbonovému rámu. Stroj nabízí nejmodernější technická řešení, a to v počtu pouhých 750 exemplářů, o jejichž ruční výrobu se postará specializovaný tým. Vedle úžasných jízdních zážitků proto motocykl nabízí i potenciál stát se hodnotným sběratelským kouskem.

Do města bez hluku a emisí
Mezi novinkami letošního roku BMW uvádí také elektrický maxiskútr C evolution se zcela unikátním vzhledem, dojezdem až 160 kilometrů a výkonem 35 kW/48 k. K dispozici je i ve variantě s nižší kapacitou akumulátoru, díky které pro řízení skútru postačí řidičské oprávnění na osobní automobil. Elektromotor skútru dává okamžitě k dispozici maximální točivý moment 72 N.m bez jakékoliv prodlevy. Nabízí také čtyři různé jízdní režimy a inteligentní rekuperaci energie při brzdění a akceleraci. Na pohled skútr zaujme moderním designem a samozřejmě i absencí výfuku.

Stylová oslava jubilea
Při příležitosti 95. výročí vzniku BMW Motorrad představilo BMW Motorrad Česká republika limitovanou edici motocyklu R nineT Pure, který svým vzhledem odkazuje na klasický design roadsterů z éry 70. a 80. let. Ten zdůrazňuje především kruhovým světlometem s chromovaným rámečkem a kulatým tachometrem. Motocykl se zdvihovým objemem 1 170 cm3 se pyšní také jedinečným lakem z dílny renomované skupiny Joker's Skills. Její zakladatel a hlavní představitel Michal Slánský se designovému lakování věnuje již více než 20 let. Retro styl motocyklu však netvoří jen samotné designové provedení, ale i minimum elektronických systémů. Díky tomu stroj zaručuje ryzí zážitek z jízdy jako ze „staré školy“.

Správné vybavení je základ
Všem jezdcům a cestovatelům značka BMW poskytuje také patřičnou ochranu v nejrůznějších podmínkách. Pro letošní rok proto představuje i nové provedení prémiového obleku s názvem Rallye. Ten patří ke stálicím a zároveň nejoblíbenějším kompletům z nabídky doplňkového vybavení. Pro jeho spolehlivost za každého počasí a kombinaci bezpečnosti, funkčnosti a komfortu si jej zamilovali především majitelé cestovních endurových motocyklů.

Článek je zařazen v: BMW , BMW Motorrad , Motosalon , novinky , motocykly , vybavení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama