Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW má nové centrum pro vývoj autonomní jízdy

BMW oficiálně otevřelo svůj kampus pro autonomní jízdu v Unterschleißheimu nedaleko Mnichova.
Vydáno: 13.04.2018
BMW centrum Unterschleißheim
BMW centrum Unterschleißheim Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Před 15 měsíci bylo u BMW Group rozhodnuto o sjednocení vývoje pro oblasti konektivity vozidel a autonomní jízdy pod jednu střechu. Kampus na ploše 23 000 metrů čtverečních, určený pro 1 800 zaměstnanců, vznikl v rekordně krátké době. Umístění nového centra je optimální z hlediska dopravní infrastruktury, blízkosti hlavního výzkumného a vývojového centra a také napojení na dálnice. BMW Group hodlá v novém kampusu dále zintenzivnit vývoj systému pro plně automatizovaná vozidla, takže bude přijímat IT specialisty a softwarové inženýry z oblastí umělé inteligence, učení strojů a datové analýzy.

Nová propojená prostředí

Nové centrum pro vývoj autonomních systémů bylo navrženo v duchu přístupu „nového propojeného prostředí“. To znamená, že se jedná o otevřený prostor, který je ale inteligentně a flexibilně rozdělený jak v sekci kanceláří, tak ve víceúčelových prostorách a kreativních místech. Přínos tohoto přístupu pro vývojové experty je zřejmý: více flexibility a efektivity, vysoká úroveň oddělenosti, a přitom malé vzdálenosti. To znamená, že například softwarový inženýr může v novém kampusu čerstvě napsaný kód vyzkoušet přímo v automobilu, který je jen nedaleko od něj.

BMW Group je první společností automobilového průmyslu, která systematicky zavádí metody pro rychlé způsoby práce v celé oblasti vývoje. V tomto případě se jedná o systémy pro autonomní jízdu, stejně jako asistenční systémy, a to jak pro vývoj samotný, tak pro přípravu těchto systémů pro sériovou výrobu. Právě rychlé způsoby práce jsou základem pro zajištění budoucího vývoje.

Otevřená vnitřní struktura kampusu vytváří podmínky pro vzájemnou podporu různých týmů, a tím vede ke zdokonalování jednotlivých procesů při vývoji software. Jednotlivé týmy jsou tvořené různými specialisty, takže dochází ke spojování rozmanitých schopností. Díky tomu jsou tyto týmy schopné řešit úkoly komplexně a nezávisle až do finální fáze. Vysoká míra flexibility umožňuje týmům rychle a efektivně reagovat na nové požadavky.

Článek je zařazen v: BMW , kampus , centrum , vývoj , autonomní řízení
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama