Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

BMW M Performance Parts Concept míří do Goodwoodu

Koncept BMW M Performance Parts Concept se představí ve světové premiéře 12. června na festivalu rychlosti v Goodwodu (Velká Británie), kde se postaví na start závodu do vrchu.
Vydáno: 13.07.2018
BMW M Performance Parts Concept
BMW M Performance Parts Concept Autor: BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Díly M Performance Parts vyjadřují sportovní vzhled, ale současně také vylepšují jízdní dynamiku. Nový koncept BMW M Performance Parts Concept, postavený na základech BMW M2, ukazuje prostřednictvím důsledného snižování hmotnosti o více než 60 kg na další posun sportovního stylu směrem ke světu závodních vozů. Vše je dále podpořeno optimalizovanou aerodynamikou. Koncept BMW M Performance Parts Concept je prezentován v matně černé barvě Frozen Black se zlatými M Performance polepy a nápisy. Pocit exkluzivity v interiéru společně s dalšími zlatými detaily zdůrazňuje Alcantara a karbon.

Kromě již dostupných M Performance dílů, které jsou k dispozici, nabízí koncept BMW M Performance Parts Concept exkluzivní koncepční prvky. Výsledkem je nižší hmotnost a z ní vycházející ještě lepší jízdní dynamika. Mimořádně důležitou roli sehrálo použití uhlíkových vláken. Tento materiál je extrémně pevný, ale mnohem lehčí než standardní komponenty. Výrazná karbonová maska chladiče se zlatou linkou skvěle doplňuje karbonovou kapotu, která oproti standardní kapotě snižuje hmotnost o 8 kilogramů. Přední karbonové blatníky snižují hmotnost vozu o tři kilogramy a také zlepšují aerodynamiku. Individuální vzhled je také patrný na karbonových spodních hranách předního nárazníku a na křidélkách v zadní části bočních nástavců prahů, které se vyznačují zlatými linkami. Působivá je čirým lakem lakovaná karbonová střecha, která snižuje hmotnost vozu o dalších šest kilogramů a posouvá jeho těžiště blíže k vozovce. Kompletní sada kovaných 19“ kol z lehké slitiny v matně zlatém provedení s polozávodními pneumatikami je o šest kilogramů lehčí než standardní kola. Nápadnou zadní část tvoří karbonové víko zavazadlového prostoru, které je o pět kilogramů lehčí než standardní díl. Karbonový snižuje hmotnost vozu o 0,5 kg a také zlepšuje aerodynamiku.

Závodní prvky můžeme vystopovat také v interiéru. Sportovní atmosféru uvnitř konceptu vytvářejí uhlíková vlákna a alcantara. Karbonová sportovní sedadla se zlatým prošíváním zaručují vedení těla i při dynamické sportovní jízdě. Sedadla jsou čalouněna alcantarou a pro snazší nastupování na zadní sedadla mají sklopná opěradla. Jsou také o devět kilogramů lehčí než standardní sportovní sedadla. Alcantara je také hlavním znakem odlehčených zadních sedadel, které snižují hmotnost vozu o dalších 13 kilogramů

Pro dokonalou přilnavost i při ostré sportovní jízdě, je koncept vybaven výškově stavitelným podvozkem umožňujícím regulaci světlé výšky až o 20 milimetrů. Technologie tlumení je nezávisle stavitelná ve dvanácti různých stupních komprese a šestnácti různých stupních odskoku. V souladu s barvou karoserie konceptu jsou pružiny podvozku M Performance vyvedeny v černé barvě, stejně jako třmeny 18“ brzd. Úspory dalších 14 kilogramů bylo dosaženo použitím lehčího akumulátoru BMW. 

Článek je zařazen v: Goodwood , BMW M Performance , BMW M Performance Parts Concept , premiéra
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama